Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 128 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow zboczeńcy 19 arrow Demoralizacja dzieci przez urząd miejski w Szczytnie. Kto to wymyślił?
Sunday 18 April 2021 21:52:06.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Demoralizacja dzieci przez urząd miejski w Szczytnie. Kto to wymyślił? Drukuj Email
Wpisał: urząd miejski w Szczytnie   
23.09.2019.

Demoralizacja dzieci przez urząd miejski w Szczytnie.

10-letnie dzieci w szkole musiały odpowiadać na pytania o seks. Kto to wymyślił?


http://www.pch24.pl/-10-letnie-dzieci-w-szkole-musialy-odpowiadac-na-pytania-o-seks--kto-to-wymyslil-,71024,i.html#ixzz60Kp9L8HcO seks i obawy z nim związane zostali zapytani uczniowie jednej ze szkół podstawowych w Szczytnie. Zadane pytania szokują, a nauczyciele przyznają, że chociaż byli zaniepokojeni ankietą, bali się sprzeciwić pomysłodawcom z magistratu w Szczytnie.

 Wiele środowisk głoszących potrzebę edukacji seksualnej w szkołach przekonuje, że chodzi w niej „tylko” o wiedzę nie zaś seksualizację czy demoralizację. Praktyka jednak pokazuje zupełnie co innego.

 Kolejny z wielu przypadków demoralizacji dzieci podczas prób edukowania seksualnego miał miejsce w szkole podstawowej w Szczytnie. O sprawie poinformował portal tygodnik.szczytno.pl. Co dokładnie się tam wydarzyło?

 Uczniom klas czwartej, szóstej oraz siódmej wręczono ankietę i poproszono o jej wypełnienie. Podobno autorem pomysłu był urząd miejski w Szczytnie. Najmłodsi uczestnicy ankiety mieli zaledwie 10 lat.

Na jakie pytania mieli odpowiedzieć? „Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu?”, „Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?” czy „Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?” – oto problemy przed którymi stanęli m.in. dziesięcioletni uczniowie. Ankieta liczyła łącznie 64 pytania.

 Naczelnik wydziału oświaty w magistracie w Szczytnie Robert Dobroński stwierdził, że celem ankiety jest… zdiagnozowanie problemów społecznych w szkołach, a następnie porównanie wyników z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków. Co jednak pytania o seks mają wspólnego z problemem niebezpiecznych używek?

 - Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak – oceniła z kolei w rozmowie z portalem tygodnik.szczytno.pl matka jednego z uczniów.

 Do sprawy odniosła się także dyrektor szkoły, która poinformowała, że ankieta została wstrzymana. Przy okazji przyznała, że ankieta niepokoiła ją, ale autorytet władz miasta sprawił, że nie zaprotestowała.  

W końcu przyszła informacja z urzędu, aby przestać ją wykonywać. Pytania przeglądałyśmy wcześniej, i nie będę ukrywała, że nas zaniepokoiła ich treść. Ale polecenie jej wykonania przyszło z Urzędu Miejskiego. Jesteśmy młodymi dyrektorkami i chciałyśmy je uczciwie wykonać – przekazała dyrektor Katarzyna Ulatowska w rozmowie z portalem.

 Źródło: dorzeczy.pl ged

Zmieniony ( 23.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.