Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 69 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow Kolejny wzrost kosztów budowy EJ Hinkley Point w Wielkiej Brytanii. I kolejne opóźnienia.
Saturday 11 July 2020 13:02:25.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kolejny wzrost kosztów budowy EJ Hinkley Point w Wielkiej Brytanii. I kolejne opóźnienia. Drukuj Email
Wpisał: Dyrektor strategii EDF Energy Paul Spence   
27.09.2019.

Kolejny wzrost kosztów budowy EJ Hinkley Point w Wielkiej Brytanii. I kolejne opóźnienia.

http://300gospodarka.pl/news/2019/09/26/koszt-budowy-elektrowni-atomowej-w-wielkiej-brytanii-wzrosl-do-109-mld-zl/

Koszt budowy nowej elektrowni jądrowej w Wielkiej Brytanii wzrósł nawet o 2,9 mld funtów (14,4 mld zł), a całkowity koszt może wynieść ponad 22 miliardy funtów, czyli ponad 109 mld zł – informuje The Guardian.

EDF Energy poinformowało, że koszt budowy Hinkley Point C w Somerset wzrósł o 1,9 do 2,9 mld funtów w porównaniu z ostatnimi szacunkami firmy oraz że nastąpią dalsze opóźnienia.

W rezultacie całkowity koszt wzrósł z 19,5 mld funtów do pomiędzy 21,5 a 22,5 mld funtów (nawet 109 mld zł).

Zdaniem EDF Energy zawiniły trudne warunki gruntowe, co spowodowało, że roboty ziemne były droższe niż się spodziewano. [To nie posłali geologów, by sprawdzić wcześniej?? MD]

Francuska firma błędnie oceniła koszt dostosowania nowego reaktora ciśnieniowego. EDF stosuje ten sam projekt reaktora w projekcie jądrowym Olkiluoto w Finlandii i we Flamanville we Francji, gdzie koszty również wzrosły o miliardy euro. [opóźnienia też. Już ponad dziesięć lat. MD]

Dyrektor strategii EDF Energy Paul Spence powiedział BBC Radio 4, że nie ma na ten moment pewności, czy koszty budowy Hinkley Point, która ma dostarczać 7 proc. energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii do 2025 roku, nie wzrosną jeszcze bardziej.

Dla porównania, projekt polityki energetycznej Polski do roku 2040 zakłada budowę dwóch elektrowni atomowych (po sześć bloków atomowych w każdej) za około 70-75 mld zł.

Miałby on pokryć około 10 proc. rocznego zapotrzebowania na energię.

Polecamy też: Dlaczego Wielka Brytania rezygnuje z projektów budowy elektrowni atomowych i czy Polska powinna pójść w jej ślady

Zmieniony ( 27.09.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.