Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 137 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Wybory 19 arrow Kompromitacja Kaczyńskiego. Błędnie zdefiniował cywilizację chrześcijańską.
Sunday 05 April 2020 14:03:47.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kompromitacja Kaczyńskiego. Błędnie zdefiniował cywilizację chrześcijańską. Drukuj Email
Wpisał: CzarnaLimuzyna   
30.09.2019.

 

 

Kompromitacja Kaczyńskiego. Błędnie zdefiniował cywilizację chrześcijańską.

https://www.ekspedyt.org/2019/09/29/kompromitacja-kaczynskiego-nie-potrafil-zdefiniowac-cywilizacji-chrzescijanskiej/


CzarnaLimuzynaKażdy człowiek, który chociaż troszkę zna historię Polski, ale przede wszystkim w tym wypadku, historię świata, wie, że ta cywilizacja, w której dzisiaj żyjemy, cywilizacja chrześcijańska, oparta o grecką filozofię i prawo rzymskie, to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata. – powiedział na partyjnej konwencji prezes PiS.

Niektórzy mówią, że Jarosław Kaczyński, który od dłuższego czasu jest w wyborczym transie, może pozwolić sobie na mówienie bzdur, a nawet może kłamać, bo jego wyznawcy i tak nie rozumieją tego, co mówi, odbierając tylko przekaz emocjonalny.

Cywilizacja łacińska

Twórca pojęcia cywilizacja chrześcijańska, a konkretnie cywilizacja łacińska, historiozof Feliks Koneczny mówił o trzech filarach na których opiera się fundament naszej cywilizacji. Są to: klasyczna filozofia grecka, prawo rzymskie oraz najważniejszy filar: etyka katolicka bez której nie byłoby naszej cywilizacji. O tym właśnie nie powiedział Kaczyński, pomijając 3 filar. Oczami wyobraźni widzę, jak w tym momencie część sympatyków PiS daje wyraz swojej ignorancji mówiąc, że to nie ma i tak znaczenia, bo wiadomo o co chodzi.

Dlaczego Kaczyński nie zna Konecznego?

Nie on jeden. Dzieła Feliksa Konecznego nie były lubiane przez komunistów i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Konecznego nie lubią nie tylko współcześni marksiści, lecz także socjaliści z PiSu. Nie lubią go Żydzi za opis cywilizacji żydowskiej.

Polityczna praktyka PiS zaprzecza wartościom „cywilizacji chrześcijańskiej”

Jak wiemy PiS (tak samo jak PO) akceptuje implementację prawa marksistowskiego /prawo UE/ do prawa polskiego. Jest to sprzeczne z zasadami prawa rzymskiego i etyką katolicką. Według Konecznego tworzenie prawa oraz jego egzekucja powinny opierać się na zasadach etyki katolickiej. Kolejną rzeczą jest stosunek PiS do demokracji. Członkowie aktualnego rządu wielokrotnie deklarowali akceptację demokracji liberalnej. To z kolei jest sprzeczne z poglądami klasycznych filozofów greckich i poglądami św. Tomasza z Akwinu.

Na koniec inny cytat z pana prezesa:

Izrael jest przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie.”

Jest to absurdalna brednia świadcząca dobitnie o braku podstawowej wiedzy o cywilizacjach – żydowskiej i łacińskiej oraz o kulturze w cywilizacji chrześcijańskiej. Na podstawie takich wypowiedzi jeden z wniosków, który się nasuwa to ten, że mamy prędzej do czynienia z niedoukiem lub manipulatorem wyborczym Kaczyńskim niż z przedstawicielem polskiej elity („jesteśmy nową elitą” Kaczyński). Cywilizacja na którą się powołuje prezes PiS, czyli metoda życia zbiorowego oparta na etyce katolickiej wyklucza syntezę cywilizacji i kultur. Synteza taka jest połączeniem przeciwstawnych metod życia zbiorowego. [Koneczny nazywa to soczyście „kołobłęd”, a wynik - stan a-cywilizacyjny. MD]. Szacunek dla wartości naszej kultury powinien również wykluczyć z życia społecznego, w trybie pilnym,  „tęczową zarazę”.

==================

mail: 
Zapomnieć o etyce katolickiej, gdy 
mówił o cywilizacji chrześcijańskiej - widocznie taki jest PiS.

Zmieniony ( 01.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.