Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 35 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow Francuska choroba [franca] przy budowie elektrowni atomowych u siebie i w Anglii. 15 lat blamażu.
Friday 10 April 2020 00:25:54.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
Laudetur Iesus Christus!  Chcą uderzyć w Wielki Czwartek, bo zauważyli, że nie ma oporu:  Ani MODLITWY.

Konieczne egzorcyzmy, bo to ewidentnie sprawa Złego. Jeden biskup je dziś [Wielka Środa] odprawia w intencji otrzeźwienia rządu i parlamentu. I będzie kontynuował w następnych dniach. Parę sekretariatów kurii metropolitalnych  ma wyłączone telefony z powodu wirusa [!!!] W innych – nie odbierają telefonów. Módlmy się. 

Wielki Czwartek, 14-ta: To jednak ośmielili się uderzyć w Pana Boga: zakazują Mszy, nawet na ledwo 50 osób, w Wielkanoc! Na Sądzie będzie im to policzone, a zapewne - i wcześniej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Francuska choroba [franca] przy budowie elektrowni atomowych u siebie i w Anglii. 15 lat blamażu. Drukuj Email
Wpisał: EDF   
09.10.2019.

Francuska choroba [franca] przy budowie elektrowni atomowych u siebie i w Anglii.

Piętnaście lat blamażu.

https://nczas.com/2019/10/09/francuski-blamaz-przy-budowie-elektrowni-atomowej-u-siebie-i-w-anglii/


[Dodaję - tylko „dlja poddzierżki rozgowora” jak mawiał Wania. MD]

Do niedawna Francja była potentatem w dziedzinie energetyki jądrowej. Teraz i to schodzi na psy. Właśnie doniesiono o problemach spawalniczych przy budowie reaktora jądrowego trzeciej generacji, zwanego EPR (europejski reaktor ciśnieniowy) we Flamanville. Ta inwestycja przejdzie do historii…

Decyzja o budowie zapadła jeszcze w 2004 r. Prace rozpoczęto w 2007 r., a skończą się… nie wiadomo kiedy. W Flamanville pracują już dwa reaktory, starszej, drugiej generacji. Trzeci blok miał być wizytówką francuskiego przemysłu nuklearnego.

Budowa miała kosztować 3,4 mld euro i być gotowa na rok 2012. Koszty jednak stale rosły. W 2010 było to już 5 mld., w 2012 zrobiło się 8,5 mld, w ub. roku 11 mld, a obecnie 12,4 mld euro. EPR z Flamanville to studnia bez dna, a w dodatku terminy jej oddania do użytku też są przesuwane, na razie opóźnienie wynosi 10 lat i chociaż mówi się teraz o roku 2022, to i ten termin nie jest zbyt pewny.

EDF ogłosił 8 października, że wspomniane problemy spawalnicze to ponad miliard dodatkowych wydatków, co oznacza, że koszty budowy wzrosły już w sumie o 265%. Terminy mijają, a przekazanie do eksploatacji raczej nie nastąpi przed „końcem 2022 r.”.

To blamaż dla Francuzów, którzy uważali EPR za swój świetny produkt eksportowy. EDF ma również trudności na budowie reaktora w Anglii. Niedawno znowu „zrewaloryzowano” koszty konstrukcji o dodatkowe 3,3 miliarda euro dla dwóch konstruowanych reaktorów EPR w Hinkley Point. Anglików francuska myśl techniczna kosztuje już dwadzieścia miliardów funtów, około 24 miliardów euro.

Źródło: Ouest France

Zmieniony ( 11.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.