Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 48 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Michalkiewicz 19 arrow Gwiazdy dla głupich gojów
Sunday 23 February 2020 11:08:37.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Gwiazdy dla głupich gojów Drukuj Email
Wpisał: Stanisław Michalkiewicz   
09.10.2019.

Gwiazdy dla głupich gojów

Stanisław Michalkiewicz http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4548

Felieton  •  tygodnik „Najwyższy Czas!”  •  18 września 2019

Ajajajajajajaj! Panie Piperman, co pan tak siedzisz, jak na bosiny? Pan nie trzymasz ręki na pulsie, pan nie pamiętasz, że od rzemyczka do koniczka?
– Panie Biberglanc, ja nie siedzę na żadne bosiny, ja nawet nie wiem, co to jest i w dodatku nie jestem pewny, czy pan mnie przypadkiem nie obrażasz?
– Panie Piperman, pan naprawdę nie wiesz o bosiny? Jak ja bym panu nie znał, to ja bym sobie pomyślał, że pan jesteś głupi goj, a nawet gorzej jak głupi goj, bo o takie rzeczy to głupie goje jeszcze za Stalina uczyły się w szkołach. Ony miały takie obowiązkowe lektury, na przykład o Mendel Gdański, co to napisała go ta – jakże jej tam? - O, ta Konopnicka.
        – Co pan mówisz takie rzeczy, panie Biberglanc? Ja o Konopnicka wszystko wiem, ja czytam poezje, a ona napisała „A jak poszedł Srul na wojnę” i ja to nawet umiem na pamięć, zwłaszcza początek. Ja mogę pana to nawet zadeklamować: a jak poszedł Srul na wojnę, grzmiały jemu surmy zbrojne, grzmiały jemu surmy złote, na zwycięstwo, na ochotę!

Ale o Mendel Gdański to ja nie słyszałem, bo u nas w szkole to myśmy przerabiali krótki kurs WKP (b), a nie żadne tam mendle gdańskie. No to po co mnie pan mówisz o jakieś bosiny? Co to jest bosiny?
– To jest, panie Piperman, taka żałoba, jak coś umrze. Ale pana nic przecież nie umarło, przeciwnie – pana urodził się wnuczek od tego zięcia, co to pracuje w ABW, ale prywatnie, to bardzo porządny człowiek. No to dlaczego pan siedzisz, jak na bosiny, kiedy tu trzeba dawać odpór?
– A komu trzeba dawać odporu? Jak trzeba dawać odporu, to ja pierwszy, pan wiesz, panie Biberglanc. Ja dawałem odporu i polskim panom i kułakom i reakcji i klerowi – kogo tam Stalin wskazał nieubłaganym palcem. Pan zresztą też, tylko na innym odcinku. No a komu teraz trzeba dać odporu?
– Jak to komu? Antysemitnikom! Pan może nie wiesz, panie Piperman, że antysemitniki, od których tu aż się roi, właśnie o czwartej nad ranem pobiły studentów z Izraela? Ony, znaczy się – te studenty – to – powiadają - wojskowe snajpery, które tu przyjechały się rozerwać i rozeznać, kogo wziąć na celownik, jak już Ameryka każe wypłacać roszczenia.
– Pobiły? O czwartej nad ranem” A kto ich pobił? Tutejsze goje?
– Nie. Pobiły ich Palestyńczyki z Beneluksu i dwóch ormiańskich Holendrów.
– Co pan gadasz? Jakie znowu ormiańskie Holendry? I co Palestyńczyki robią w Beneluksie, kiedy nasze Żydy z Izraela trzymają ich w getcie?
– Ony uciekły do Beneluksu jako uchodźce i jak tylko zobaczyły tych studentów, to zaraz ich pobiły, bo te studenty, to pan wiesz – ony mają specjalnego nosa.
– Pobiły ich Palestyńczyki? Ładny interes! To gewałt! A dlaczego ony ich pobiły w Warszawie?
– Ooo, widzę, że pan dobrze kombinujesz, panie Piperman. A dlaczego nazisty budowały w Polsce polskie obozy zagłady? Nu?
– Nu, to to my wszyscy wiemy! Bo tutejsze goje aż przestępowały z nogi na nogę, bo się nie mogły doczekać holokaustu. I ony pomagały nazistom, a teraz będą musiały zapłacić roszczenia. A teraz co te głupie goje robiły?
– Ony nic nie robiły, ony na razie zachowywały się biernie. Pan sobie wyobraź, czwarta nad ranem, a tu tysiące głupich gojów się zbiegło i się przyglądało, jak Palestyńczyki i te holenderskie Ormiany biją naszych studentów! Ale to jeszcze nic, bo wszystkie inne głupie goje spały, jak gdyby nigdy nic – a tu przecież na ulicy robił się holokaust.
– A to antysemitniki! Za małośmy ich przetrzepali, ale pan wiesz, panie Piperman, jak Stalin zamknął oczy, to nastała odwilż i antysemitniki się uchowały. Ale niech się pana nie przejmuje, my ich jeszcze wytresujemy, tylko trzeba poczekać, jak Ameryka każe im wypłacać roszczenia. My im wtedy pokażemy ruski miesiąc!
– Nu, ony myślą, że Ameryka niczego im nie każe, bo w telewizorach nie mówią o tym ani słowa – ale to tym lepiej, bo pan wiesz, panie Biberglanc – nie ma to jak zaskoczenie. Jak my się do nich zabierzemy, to ony bedą toczyć baranim wzrokiem i krzyczeć „gewałt” - ale to im nic nie pomoże, bo kto będzie słuchał, jak goje krzyczą „gewałt”?
– Panie Piperman – jakie znowu „my”? Pan, albo ja?
– Ani pan, ani ja, panie Biberglanc, tylko studenty. Jak ony tu przyjadą, to ony z gojami raz-dwa zrobią porządek. Tylko nie od razu, bo ony najpierw będą musiały przyłączyć Zachodni Brzeg. Tak powiedział Benio Netanjahu.
– Co pan mówisz, panie Piperman? On tak powiedział? No, to on jest wielki puryc, on sze nie boi, że jakieś głupie goje nałożą Izraelu sankcje z powodu aneksja.
– I on ma Recht, bo aneksja jest wtedy, jak ruskie zajmują Krymu, a sam pan powiedz – gdzie Zachodni Brzeg, a gdzie Krymu? Toteż nikomu nie przyjdzie nawet do głowy, by pomysleć o sankcje, a jak by tam i który nawet pomyszlał, to już prezydent Trump poobrywa jemu uszy i on przestanie myszlecz. Pan wisz, ten cały prezydent Trump już nie wie, jak skakacz przed nami z gałęzi na gałąź i im bardziej go tamtejsze Żydki sztorcują, to tym skwapliwiej on skacze. Dlatego jak głupie goje głosowały w ONZ o Zachodni Brzeg, to Ameryka się wstrzymała, bo prezydentu Trumpu z powodu cyklonu zepsuł się telefon i nie słyszał, co ma robicz. On tylko nie przyjechał do Warszawy, ale powiedz pan sam, panie Piperman, po co on ma przyjechacz do Warszawy, jak on wie, że już niedługo przyjadą tu starsze i mądrzejsze i zrobią z tymi antysemitnikami porządek?
– Ach, panie Piperman, ja już nie mogę sze doczekacz na ten porządek, bo ja myszlę, że starsze i mądrzejsze i nam wyznaczą jakieś zadania, bo przecież ktoś musi głupich gojów trzymacz w ryzach, a kto to umi lepiej od nas? Ja już czuję, jakby mnie 50 lat ubyło, jakbym znowu wszystkich ich sadzał na nodze od krzesła. Ja myszlę, że ten zięć, co to jest w ABW, ale prywatnie to bardzo porządny człowiek, też się zaangażuje i jak głupim gojom przychylimy nieba, to ony zobaczą wszystkie gwiazdy!

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza ukazuje się w każdym numerze tygodnika „Najwyższy Czas!”.

Zmieniony ( 09.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.