Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 19 arrow Coraz więcej zakażeń wirusem HIV. W czołówce Europy Czarnogóra, Czechy, Słowacja, Polska i Macedonia
Sunday 27 September 2020 05:21:23.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Coraz więcej zakażeń wirusem HIV. W czołówce Europy Czarnogóra, Czechy, Słowacja, Polska i Macedonia Drukuj Email
Wpisał: Idnes.cz,   
26.10.2019.

Coraz więcej zakażeń wirusem HIV. W czołówce Europy Czarnogóra, Czechy, Słowacja, Polska i Macedonia.

http://www.pch24.pl/coraz-wiecej-zakazen-wirusem-hiv--czarnogora-i-czechy-w-niechlubnej-czolowce-europy,71701,i.html#ixzz63RJOjMjc


Między 2010 a 2018 rokiem największy wzrost infekcji wirusem HIV zanotowano na Filipinach, w Egipcie i na Madagaskarze. Wśród krajów europejskich liderami niechlubnego rankingu Czarnogóra, Czechy, Słowacja, Polska i Macedonia.

 O rankingu państw, w którym uwzględniono najwyższy przyrost liczby osób nowo zarażonych wirusem HIV, poinformował czeski portal „Idnes.cz”, zwracając uwagę na wysoką pozycję Czech.

Według tego zestawienia między rokiem 2010 a rokiem 2018 najwyższy przyrost osób dotkniętych wirusem HIV miał miejsce na Filipinach (203 proc.), w Egipcie (196 proc.) i na Madagaskarze (193 proc.).

Zaraz za tymi państwami na czwartym miejscu znalazł się pierwszy kraj europejski – Czarnogóra z 129-procentowym wzrostem infekcji HIV. Tylko o jeden procent mniejszy wzrost miał miejsce w Czechach (128 proc.). Kolejne miejsca zajęły Słowacja (106 proc.), a następnie Polska i Macedonia Północna (po 88 proc.). W pierwszej dziesiątce państw, które dotknął najwyższy przyrost nowych zakażeń, były jeszcze Bułgaria (73 proc.) i Pakistan (57 proc.).

 Dane o dynamice przyrostu infekcji wirusem HIV nie oddają stanu zdrowia społeczeństw na świecie. Jako krytyczną określił czeski portal sytuację w Federacji Rosyjskiej, gdzie problem HIV dotyczy ok. 1 proc. całej populacji. Skutkiem włączenia rosyjskich przypadków do wspólnie ujmowanego w statystykach regionu Europy i Azji Środkowej jest 29-procentowy wzrost nowych przypadków zdiagnozowania obecności wirusa HIV.

 Jeżeli jednak z tych wyliczeń wyłączona zostałaby Rosja cały ten obszar miałby odnotowany spadek nowych rozpoznań o 4 proc. w latach 2010 – 2018.

Do europejskich państw, borykających się z problemem obecności HIV, należy również Portugalia, w której co prawda dynamika nowych infekcji spada, ale liczba zarażonych jest tam nadal wysoka. W tym 10-milionowym państwie nosicielami wirusa HIV jest ok. 41 tys. osób.

Źródło: Idnes.cz JB

Zmieniony ( 26.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.