Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow Kościół arrow FATIMA arrow Warszawa: Konferencja Fatimska [też video]
Tuesday 31 March 2020 14:34:52.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Warszawa: Konferencja Fatimska [też video] Drukuj Email
Wpisał: The Fatima Center   
26.10.2019.

Warszawa: Konferencja Fatimska [video]2019-10-25 http://www.bibula.com/?p=110348W dniach od 11 do 13 października w hotelu Novotel w Warszawie odbyła się Konferencja Fatimska, zorganizowana przez Centrum Fatimskie (The Fatima Center). Wykłady głosili na niej znamienici prelegenci, dobrze obeznani z tematyką objawień fatimskich, kryzysu w Kościele i zbawienia duszy. Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami w sali zaadaptowanej na kaplicę wspólnie odmawiano różaniec, codziennie była też odprawiana Msza św. Wstęp na konferencję był wolny; na poszczególnych wykładach było obecnych po ok. 50 osób, a łącznie przez salę przewinęło się ich kilkuset.

Konferencja rozpoczęła się wieczorem 11 października Mszą św. odprawioną przez o. Michała Rodrigueza, kapłana, który od 2011 r. celebruje Najświętszą Ofiarę wyłącznie w rycie łacińskim.

Pierwszy z wykładów pt. Fatima. Prawdziwość i konieczność objawień został zaprezentowany przez Brendana Younga. Pozostałe tematy wygłoszonych prelekcji to: Życie wiarą w czasach apostazji (o. Michał Rodriguez), Fatima: Duchowe światło naszych czasów (ks. Karol Stehlin FSSPX), Św. Maksymilian Maria Kolbe: wzór dla naszych czasów (o. Izaak Maria Relyea), Epoka antychrysta czy epoka Maryi? (red. Paweł Lisicki), Tajemnica Fatimska a kryzys w Kościele (Krzysztof Ferrara), Błędy Rosji (dr Anna Mandrela) oraz Przyszłość katolicyzmu w Polsce (dr Wojciech Golonka).

Podczas sesji przeznaczonej na zadawanie pytań osoby z sali pytały m.in. o Medjugorie, trzecią tajemnicę Fatimską, „dziwne zachowania” papieża Franciszka czy wreszcie Synod Amazoński. Na miejscu były także dostępne stoiska MI i Rot Niepodległości. Specjalnie na okoliczność tego wydarzenia organizatorzy wraz z Rycerstwem Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji przygotowali polskie tłumaczenie książki w pt. Fatima historia prawdziwa. Pełna relacja objawień fatimskich autorstwa ks. Jana de Marchi, którą będzie można niebawem nabyć w księgarni Wydawnictwa Te Deum.

Osoby prelegentów zostały przedstawione na stronie konferencji w serwisie The Fatima Center.

Nagrania prelekcji są dostępne na Konferencja Fatimska 2019

YouTube

Zmieniony ( 26.10.2019. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.