Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 96 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papieże 19 arrow Synod dla Amazonii: Nasiona apostazji z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce.
Tuesday 22 September 2020 10:40:19.30.
migawki
 

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi?? 21 IX: Rurociąg na moście pontonowym działa.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Synod dla Amazonii: Nasiona apostazji z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce. Drukuj Email
Wpisał: ks. Dawid Pagliarani FSSPX   
31.10.2019.

Synod dla Amazonii: Nasiona apostazji z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce.

==========

Zalecamy przestrzeganie postu we wszystkich naszych domach w sobotę 9 listopada. Prosimy wszystkich wiernych, żeby uczynili to samo; zachęcamy również dzieci do modlitwy i ofiar.

==============

Komunikat przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X po zakończeniu synodu dla Amazonii

31 października 2019,

https://news.fsspx.pl/2019/10/komunikat-przelozonego-generalnego-bractwa-kaplanskiego-sw-piusa-x-po-zakonczeniu-synodu-dla-amazonii/


Poniższy list został wysłany do członków Trzeciego Zakonu Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X:

--------------

Menzingen, 28 października 2019 r.
W święto śś. Szymona i Judy, ApostołówDrodzy Członkowie Bractwa!

Na niedawnym synodzie dla Amazonii doszło do okropnych scen, podczas których obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów skaziła świątynię Bożą w nowych i szokujących formach.

Co więcej, końcowy dokument tego burzliwego zgromadzenia atakuje świętość katolickiego kapłaństwa, postulując zarówno zniesienie wymogu celibatu dla członków kleru, jak i ustanowienie diakonatu kobiet.

Zaiste, nasiona apostazji, których kiełkowanie nasz czcigodny Założyciel, abp Marceli Lefebvre, dostrzegał od samego początku obrad II Soboru Watykańskiego, z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce.

Coraz częściej, w imię inkulturacji, pogańskie elementy są włączane do kultu Bożego i po raz kolejny możemy zobaczyć, że liturgia wprowadzona po II Soborze Watykańskim doskonale się do tego nadaje.

W odpowiedzi na te wydarzenia wzywamy wszystkich członków Bractwa – łącznie z Trzecim Zakonem – do ofiarowania dnia modlitwy i zadośćuczynienia, ponieważ nie możemy pozostać obojętni na te ataki przeciwko świętemu Kościołowi Bożemu, naszej Matce.

Zalecamy przestrzeganie postu we wszystkich naszych domach w sobotę 9 listopada. Prosimy wszystkich wiernych, żeby uczynili to samo; zachęcamy również dzieci do modlitwy i ofiar.

W niedzielę 10 listopada 2019 r. każdy kapłan Bractwa odprawi Mszę zadośćuczynienia, a w każdej kaplicy zostanie odśpiewana lub odmówiona Litania do wszystkich świętych z liturgii Dni krzyżowych (Rogationes), aby prosić Boga o ochronę Jego Kościoła i zachowanie go od kar, które takie działania muszą niechybnie sprowadzić.

Wzywamy wszystkich kapłanów-przyjaciół Bractwa, a także wszystkich katolików, którzy kochają Kościół, aby uczynili to samo.

Wymaga tego honor założonego przez naszego Pana Jezusa Chrystusa świętego Kościoła katolickiego, który nie jest ani bałwochwalczy, ani panteistyczny.

ks. Dawid Pagliarani FSSPX
przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

Źródło Communiqué of the Superior General of the Society about the Synod on the Amazon

Zmieniony ( 31.10.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.