Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Polityka w jesieni, czy jesień polityki arrow Odpowiednik Rostowskiego, reprezentant finansowego NWO nowym ministrem finansów
Sunday 20 September 2020 12:17:52.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Odpowiednik Rostowskiego, reprezentant finansowego NWO nowym ministrem finansów Drukuj Email
Wpisał: Tadeusz Kościński, Absolwent Goldsmiths University of London   
12.11.2019.

Odpowiednik Rostowskiego, reprezentant finansowego NWO nowym ministrem finansów

https://www.ekspedyt.org/2019/11/09/odpowiednik-rostowskiego-reprezentant-finansowego-nwo-nowym-ministrem-finansow


Urodzony w Londynie Tadeusz Kościński, Absolwent Goldsmith’s University of London, zwolennik przeniesienia gotówki z kieszeni Polaków do bankowości elektronicznej został nowym ministrem finansów. Kościński dał się poznać jako zwolennik “obrotu bezgotówkowego” postrzeganego jako jeden z rodzajów ubezwłasnowolnienia Polaków poprzez odebranie im możliwości kontroli nad własnymi pieniędzmi. W “polskiej bankowości” pojawił się w okresie rządów postkomunistycznych. W 1997 roku prawdopodobnie za rządu koalicji AWS-Unia Wolności otrzymał stanowisko dyrektora Banku Zachodnim WBK S.A (wikipedia i ministerstwo nie precyzują dokładnej daty).Jestem przekonany, że polskie finanse powinny być zdecydowanie bardziej cyfrowe. Dlatego jestem gorącym zwolennikiem obrotu bezgotówkowego, jestem zwolennikiem e-paragonów”

Nadal chce pan wyciągnąć ze skarpetek Polaków 200 mld zł?

W banknotach i monetach mamy aż tyle gotówki. Ale to tylko papier, nic więcej. Procesy związane z obsługą papierowych pieniędzy generują ogromne koszty dla budżetu. Gdybyśmy mieli je zgromadzone na rachunkach bankowych, to nie musielibyśmy produkować banknotów czy też ich zabezpieczać i liczyć. Pieniądze na rachunkach elektronicznych zawsze są w użytku.

(…)

 Twierdzi pan, że dla pana gotówka jest wrogiem.

To za mocne stwierdzenia, ale pamiętajmy, że każda płatność jest kosztem i hamulcem dla gospodarki. Nic do niej nie wnosi. Nam chodzi o minimalizację kosztów transakcji. (…) Gdy wszyscy będziemy płacić elektronicznie, to mamy prostą drogę do udostępnienia elektronicznego paragonu.

O którym niektórzy mówią, że to element inwigilacji klientów.

W moim pierwszym smartfonie od razu wyłączyłem GPS, żeby nikt nie wiedział, gdzie jestem. Zmieniłem zdanie, żeby skorzystać z darmowej nawigacji. Dokonałem prostej kalkulacji kosztów i zysków. Jeśli z dzielenia się listą zakupów będzie realna korzyść, to ludzie z tego skorzystają. /wywiad dla Onet.pl/Trójkąt współpracy: Polska, Izrael i USA na konferencji „Israel Dealmakers Summit 2018”/ Wprost.pl/

https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2019/11/tr%C3%B3jk%C4%85t-wspolpracy.jpeg

==================

Nominat Morawieckiego jest silnie związany z zagranicznym i polskim sektorem bankowym, od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A, gdzie prezesurę sprawował doradca Donalda Tuska, aktualny premier PiS.

Sporo banków coraz bardziej chce otwierać współdzielone usługi w Polsce. JP Morgan na pewno nie jest ostatni. To wręcz ‘headline’, są duże kolejne instytucje, które z nami rozmawiają / Tadeusz Kościński, wypowiedź z 2017. / bankier.pl/

Zmieniony ( 12.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.