Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 23 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Wojny globalistów 19 arrow Holandia ogranicza prędkość na drogach. Tych [groźnych] idiotów pogięło zupełnie. Powodem ekologia,
Monday 17 February 2020 07:04:24.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Holandia ogranicza prędkość na drogach. Tych [groźnych] idiotów pogięło zupełnie. Powodem ekologia, Drukuj Email
Wpisał: premier Holandii   
14.11.2019.

Holandia ogranicza prędkość na drogach.

Tych [groźnych] idiotów pogięło zupełnie.

Powodem ekologia, nie bezpieczeństwo

http://www.pch24.pl/holandia-ogranicza-predkosc-na-drogach--powodem-ekologia--nie-bezpieczenstwo,72129,i.html#ixzz65FRGMCva


Maksymalna prędkość z jaką będzie można poruszać się po holenderskich drogach, to 100 km/h. Na takie ograniczenie ruchu (w dzień) władze zdecydowały się jednak nie z troski o bezpieczeństwo podróżujących, ale o środowisko.

  Dokładnie chodzi o walkę z emisją tlenków azotów, którą to premier Holandii określa mianem kryzysu poważniejszego od kryzysu uchodźczego. Samochody spowolnione do 100 km/h mają spalać mniej paliwa, co ma przełożyć się na efekt ekologiczny.

Decyzja jest reakcją na orzeczenie holenderskiego sądu najwyższego, który uznał, że Holandia narusza obecnie unijne przepisy dotyczące docelowych poziomów emisji.

Z eko-powodów Holandia wstrzymała już duże projekty infrastrukturalne, a kolejne restrykcje mają być nałożone na rolnictwo. Tu pojawia się m.in. plan zmiany składu pasz, tak by zwierzęta emitowały mniej gazów. Teraz przyszedł czas na kierowców. Ograniczenie prędkości będzie obowiązywało w dzień, między godzinami 6 a 19. Rozwiązanie ma być tymczasowe, ale premier uznał, że nie złoży żadnych deklaracji w tym zakresie.

Źródło: wprost.pl MA

Zmieniony ( 14.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.