Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 45 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Klimaty 19 arrow Sasin bez ogródek niszczy obiecanki PiS. Ceny prądu drast. wzrosną. Dyktat "totalnego ocipienia".
Wednesday 21 October 2020 23:44:45.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Sasin bez ogródek niszczy obiecanki PiS. Ceny prądu drast. wzrosną. Dyktat "totalnego ocipienia". Drukuj Email
Wpisał: Jacek Sasin   
18.11.2019.

Sasin bez ogródek niszczy obiecanki PiS. Ceny prądu drastycznie wzrosną.

Dyktat "totalnego ocipienia".

https://nczas.com/2019/11/18/sasin-bez-ogrodek-niszczy-obiecanki-pis-ceny-pradu-drastycznie-wzrosna/

Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii – powiedział wicepremier Jacek Sasin w radiu RMF FM.

Sasin, który był gościem RMF FM przekonywał, że nie będzie podwyżek cen prądu dla odbiorców indywidualnych. – Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało – zapowiedział.

Należy zwrócić uwagę, że podwyżki będą dla firm. Oznacza to, że odbiorcy indywidualni odczują w sposób pośredni wzrost cen. Dopytywany, jak to będzie wyglądało w przypadku firm, wicepremier powiedział, że dla nich „ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm”.

Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny – ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii – powiedział Sasin.

Sasin był pytany o podział kompetencji między przyszłym ministrem środowiska Michałem Wosiem a ministrem klimatu Michałem Kurtyką.

Z tym środowiskiem to nie jest do końca tak, że podzieliliśmy na dwa ministerstwa. To nowe ministerstwo klimatu w bardzo tylko niewielkim stopniu przejmie kompetencje dotychczasowego ministerstwa środowiska, a w znacznie większym stopniu kompetencje dotychczasowego ministra energii, czyli cały ten zakres polityki energetycznej w sensie planowania modelu energetycznego – powiedział.

===================

[to na czerwono – to straszne…. MD]

Zmieniony ( 18.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.