Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Papieże 19 arrow Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka.
Monday 17 February 2020 23:17:04.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka. Drukuj Email
Wpisał: Holenderski biskup Robert Mutsaerts   
21.11.2019.

Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka.

Holenderski biskup poparł apel do papieża Franciszka

2019-11-18 http://www.bibula.com/?p=110746Holenderski hierarcha Robert Mutsaerts, biskup pomocniczy Hertogenbosch dołączył do sygnatariuszy listu wzywającego papieża Franciszka do wyrażenia żalu z powodu pogańskich aktów kultu podczas Synodu Amazońskiego.

Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka” ukazał się 12 listopada. Podpisało go najpierw stu duchownych i uczonych świeckich. List zyskuje kolejnych sygnatariuszy, wśród których są już dwaj biskupi: abp Carlo Maria Vigano, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, do którego dołączył właśnie hierarcha z Holandii. Pod apelem podpisali się również m.in.: profesor John Rist, profesor Roberto de Mattei, profesor Claudio Pierantoni, profesor Josef Seifert, profesor Anna Silvas, niemiecka księżna Gloria Thurn und Taxis, Henry Sire i dr Gerard JM van den Aardweg. Pod listem widnieją także nazwiska kapłanów i diakonów, wśród nich: ks. Briana Harrisona i ks. Cora Mennena. 

 W obszernym wystąpieniu kapłani i uczeni „kontestują i potępiają świętokradzkie i przesądne czyny popełniane przez papieża Franciszka, następcę Piotra, w związku z niedawnym Amazońskim Synodem w Rzymie” i przedstawiają szczegółowe dowody różnych przypadków pogańskiego kultu uprawianego podczas synodu.

Przede wszystkim zwracają uwagę na pogańską ceremonię z udziałem Franciszka i z wizerunkami Pachamamy w Ogrodach Watykańskich 4 października, kiedy papież pobłogosławił jedną z figur.  Modlił się przed wyobrażeniem Pachamamy w katedrze św. Piotra w dniu 7 października, a następnie towarzyszył mu w procesji do sali synodalnej.

 „Sam papież Franciszek potwierdził, że te drewniane wizerunki przedstawiały pogańskie bóstwa. W przeprosinach za usunięcie ich z katolickiej świątyni nazwał je Pachamama – imieniem fałszywej bogini Matki Ziemi, zgodnie z pogańską wiarą wyznawaną w Ameryce Południowej” – napisali sygnatariusze wskazując, że uprawianie tego typu kultu przez katolików jest niedopuszczalne. 

Biskup Mutsaerts w przeszłości wyrażał już krytykę obecnej „zmiany paradygmatu” w Kościele. Niedawny Synod nazwał zaś „najbardziej politycznie poprawnym spotkaniem wszechczasów”. Jak zwraca uwagę portal Life Site News, biskupim zawołaniem Holendra są słowa Pana Jezusa „Prawda was wyzwoli”.

Źródło: Life Site News RoM

Pełny tekst wystąpienia

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-18)

Zmieniony ( 21.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.