Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 55 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Ekspansja Chin
Thursday 25 February 2021 23:43:47.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ekspansja Chin Drukuj Email
Wpisał: Anna-PK, Elig   
26.11.2019.

Ekspansja Chin i pani Anna-PKhttps://niepoprawni.pl/blog/elig/ekspansja-chin-i-pani-anna-pk

elig - 25 Listopada, 2019Wczoraj [24.11.2019]l znalazłam w sieci dwa bardzo ciekawe teksty opublikowane w portalu Neon24.pl.  Pierwszy nosi tytuł "Chiński Jedwabny Szlak Część I", {TUTAJ (link is external)}, a drugi "Chiński Jedwabny Szlak . Część II" {TUTAJ (link is external)}.  Autorką obu jest nowa blogerka Anna-PK.  We wstępie do części pierwszej pisze ona:

  "Przedstawiam ten temat w bardzo wielkim skrócie. Chcę go zasygnalizować, bo jest to chyba najważniejszy dzisiaj temat, chociaż media starają się go bagatelizować. 

Plan inwestycyjny [Chin] nazywany też Belt & Road Initiative ( BRI) wchodzi już w szósty rok.Od czasu jego wprowadzenia BRI poczyniło znaczące postępy i 125 krajów oraz 29 organizacji międzynarodowych podpisało 173 różne formy współpracy w ramach tej inicjatywy. Ostatecznego kształtu tego pasa jeszcze nie ustalono, bo Chiny mierzą w różne strony, ale trzeba zdecydowanie przyznać, że plany są oszałamiające.".

   Przedstawia następnie działalność inwestycyjną Chin w Europie.  Dowiadujemy się, że:    "Węgry były pierwszym krajem europejskim, który podpisał protokół porozumienia BRI z Chinami w 2015 r. Do 2019 r. Kolejne 22 kraje europejskie podpisały dokumenty współpracy w ramach BRI. Więzi między Chinami i Europą nadal rosną wraz z najnowszymi krajami europejskimi, które w marcu 2019 r. podpisały umowy współpracy BRI - Luksemburg i Włochy. (...) 

  Dość dawno w Europie Chiny już mają zakotwiczenie w Grecji, gdzie wykupiły port Pireus i drugie, jak wspomniałam, zakotwiczenie w Serbii, gdzie chinskie inwestycje rozruszały gospodarkę. Chiny mają jakąś część portu izraelskiego w Hajfie.

  Największym jednak kooperantem Chin w Europie, są Włochy. Podpisano wielomiliardowe umowy na chińskie inwestycje i Chiny wykupiły część portu w Triescie. (...) Chiny stały się największym partnerem handlowym Ukrainy, wyprzedzając nawet Rosję.

  Prezydent Chin Xi Jinping i jego plany BRI, już w 2013 r. były aktywnie wspierane przez Rosję. Putin uważa, że ​​inicjatywa jest jak najbardziej na czasie, bardzo obiecująca i zgodna z celami euroazjatyckiej unii gospodarczej Rosji.

Inicjatywa Belt and Road (BRI) znacznie rozszerzyła współpracę chińsko-rosyjską (...) Odnotowano w ubiegłym roku rekordową wymianę handlową Chiny-Rosja 100 miliardów dolarów, (...) Podczas gdy Rosja pozostaje najbliższym sojusznikiem politycznym Astany, Chiny stopniowo stają się głównym partnerem gospodarczym Kazachstanu: Według Ardaka Kasymbka, dyrektora zarządzającego państwowej spółki energetycznej KazMunyGas, Kazachstan przekazał Chinom kontrolę do 30% całego wydobycia ropy. (...) 

 Podczas otwarcia nowego obiektu w chińsko-białoruskim parku przemysłowym białoruska wiceminister gospodarki Jelena Perminowa powiedziała, że ​​Chiny stały się trzecim co do wielkości partnerem handlowym Białorusi. ".

   W drugiej części autorka omówiła chińskie inwestycje w Azji, Afryce oraz w Ameryce Łacińskiej.  Między innymi:

   "Chyba nigdy jedno państwo nie dokonało tylu inwestycji i nie opanowało świata w tak szybkim czasie. (...) Chiny najwięcej, bo $ 46mld, zainwestowały w modernizację Pakistanu; powstał tzw. korytarz ekonomiczny z Chin do Pakistanu (...)  Bardzo mocno Chiny zaangażowały się w Iranie, szczególnie w wydobycie węglowodorów i rozwój przemysłu naftowego. Chiny stały się głównym partnerem handlowym i największym odbiorcą ropy naftowej. Iran chętnie wchodzi w partnerskie stosunki z Chinami licząc na większe bezpieczeństwo jakie ta kooperacja może Iranowi zapewnić. Chiny zapewniły Iranowi $35 mld pożyczki. (...) Chiny zaopatrują kraje arabskie w różne produkty a kupują ropę. Obroty są tak duże, ze Arabowie nawet zrezygnowali w tych obrotach z petrodolarów i handlują w chińskich juanach. Chiny mają już rozpracowane plany inwestycyjne dla Syrii.

  BRI w Afryce

Najpierw trzeba wspomnieć Egipt. Mało kto wie, że Chińczycy wykopali nowy Kanał Sueski równoległy do tego co już był. Tam powstaje cała strefa przemysłowa oparta na chińskich inwestycjach. W planach mają stworzenie 150 firm i zatrudnienie 40 tys. ludzi. Chiny mają w Egipcie bazę wypadową na całą Afrykę. 

W Afryce Chiny już mają swoje inwestycje w 54-ech państwach, budują miejsca pracy, koleje i drogi w zamian za afrykańskie skarby w ziemi. W każdym razie Chiny są tam wyprzedziły już USA i państwa europejskie. (...)

Według Red-ALC China (Instytut Naukowy w Chinach do spraw Ameryki Pd) w latach 2000–2017 chińskie firmy, w Ameryce Łacińskiej, zainwestowały ponad 109 miliardów dolarów. Osobna baza danych, w temacie finansów, między Chinami i Ameryką Łacińską prowadzona w ramach dialogu międzyamerykańskiego szacuje, że od 2005 r. chińskie banki strategiczne (Chiński Bank Rozwoju i Chiński Bank Eksportowo-Importowy) wydały pożyczki w wysokości ponad 141 mld USD, z czego 87% fundusze przeznaczone na projekty energetyczne i infrastrukturalne.".

    Jak jasno z tego widać, chińskie inwestycje dotyczą praktycznie całego świata.  O poszczególnych z nich było wiadomo już przedtem, ale zebranie tego wszystkiego do kupy naprawdę robi wrażenie.  Jest to zasługa autorki, pani Anny-PK.  Na zakończenie chcę napisać kilka słów o niej.  Zaczęła prowadzić blog 30 października 2019 publikując satyryczny tekst o "Iliadzie" Homera.  Potem omawiała m.in swoje rodzinne strony, czyli Podlasie - okolice Krynek [{TUTAJ (link is external)} i {TUTAJ (link is external)}].  Zajęła sie potem tematyką międzynarodową.  Przedstawia się skromnie jako: Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.  Bardzo mnie cieszy, że pojawiła się nowa twarz - dobrze zapowiadająca się blogerka.  ŻYCZĘ JEJ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.

Zmieniony ( 26.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.