Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 152 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia 19 arrow Łuk Triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej
Thursday 21 October 2021 10:33:50.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Łuk Triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej Drukuj Email
Wpisał: Maciej Eckardt   
29.11.2019.

Łuk Triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej

Maciej Eckardt

https://konserwatyzm.pl/eckardt-luk-triumfalny-ku-czci-bitwy-warszawskiej/Czytam właśnie, że premier Morawiecki chce postawić w Warszawie Łuk Triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Mocno powątpiewam w sens takiego przedsięwzięcia. Nie dlatego, iż bym nie doceniał znaczenia tej bitwy czy męstwa polskiego żołnierza i ochotnika. Co to, to nie.

Mój sceptycyzm bierze się z faktu, że jak znam nasze polityczno-historyczne uwarunkowania, to będzie to kolejny propagandowy szlagwort na cześć głośnego brygadiera, który nie dość, że swoim “geniuszem” bolszewików na łeb nam sprowadził, to potem w najważniejszym momencie dał dyla, kiedy ta bolszewia stanęła u bram.

Szczęściem na posterunku byli wówczas zawodowi wojskowi oraz Witos jako premier, którzy z poczucia obowiązku i w trosce przyszłość ledwie co odzyskanej ojczyzny, zamilczeli o rejteradzie przyszłego bożyszcza sanacji.

Tak więc póki co, dajmy sobie spokój.

===============================

Autor o interwencji Matki Bożej, którą widzieli sołdaty, jakoś zapomniał? Mirosław Dakowski

Zmieniony ( 29.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.