Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 115 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 18 arrow Drogi Obrońco Życia Dzieci!
Thursday 21 October 2021 09:19:37.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Drogi Obrońco Życia Dzieci! Drukuj Email
Wpisał: Kaja Godek - Fundacja Życie i Rodzina   
01.12.2019.

Drogi Obrońco Życia Dzieci!

Kaja Godek - Fundacja Życie i Rodzina <kontakt@zycierodzina.pl>Piszę dziś, aby poinformować o ważnych wydarzeniach z ostatnich dni.

W moim ostatnim liście do Pana pisałam, że projekt #ZATRZYMAJABORCJĘ przeszedł na nową kadencję Sejmu.

W ubiegły piątek, 22 listopada, zgodnie z ustawą o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nadała mu nowy numer 36, tym samym kierując go na nową ścieżkę legislacyjną. Najpóźniej do 12 maja przyszłego roku powinno odbyć sie kolejne I czytanie projektu. Posłowie raz jeszcze pochylą się nad największą w historii Polski inicjatywą w obronie życia i zaglosują, aby skierować ją do prac w komisji. Której? To zależy od Marszałek Witek. Dotychczas ustawą #ZATRZYMAJABORCJĘ zajmowała się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Jednak – o ile to do tej komisji trafi nasza ustawa - pod przewodnictwem Magdaleny Biejat z Lewicy Razem z pewnością nie dojdzie tam do konstruktywnej pracy nad ochroną życia.

Szanowny Panie!

W każdej chwili jesteśmy gotowi do wznowienia prac nad ustawą. Śmierć trojga dzieci dziennie przynagla nas do tego, aby podjąć wszelkie obowiązki związane z pilotowaniem projektu w parlamencie. A jak zachowają się politycy? 

Pytanie dotyczy szczególnie posłów z obozu Zjednoczonej Prawicy mających dziś w parlamencie większość. Czy powiedzą życiu tak, eugenice – nie? 

Szanowny Panie!

Tego samego dnia, gdy decyzją Marszałek Sejmu ponownie rozpoczęły się prace nad #ZATRZYMAJABORCJĘw Bielsku-Białej odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna. To, co wydarzyło się wówczas w stolicy Podbeskidzia wprowadziło w zdumienie naszych wolontariuszy. Czyli ludzi, którym nieobce są przecież trudności związane z działaniami proaborcyjnych aktywistów, służb i mediów!

Zgromadzenie przebiegało spokojnie. Z megafonu płynęły informacje, które miały budzić ludzkie sumienia z obojętności wobec losu zabijanych dzieci.

Jednak zaraz na początku pikiety podjechał policyjny radiowóz, w którym siedziało dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich trzymał w ręku jakieś pismo - rzekomo z prokuratury. Powołując się na nie żądał zwinięcia banerów. Na prośbę organizatora o okazanie tego pisma do wglądu, funkcjonariusz odmówił. Nerwowa atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym, doszło do emocjonalnej rozmowy między pikietującymi a policjantami. Przez chwilę wydawało się, że funkcjonariusze uważają, że mogącenzurować każde zgromadzenie, jeśli tylko nie podoba im się jego treść! Organizator poinformował jednak policjantów, że zgromadzenie będzie kontynuowane w niezmienionej formie. Tylko dzięki spokojnej i asertywnej postawie naszego koordynatora pikieta mogła dalej trwać. Jestem bardzo szczęśliwa, że w Fundacji działają osoby dobrze przeszkolone, zaznajomione z przepisami i umiejące prawidłowo reagować! Pikieta w Bielsku uzmysławia, że wrogowie życia nie cofną się przed prowokacjami, a my musimy być przygotowani na najtrudniejsze sytuacje w trakcie ulicznych pikiet...

Bardzo pozytywne były reakcje przechodniów, którzy podchodzili do pikietujących, pytali, czy mogą się podpisać pod jakąś petycją, przekazywali wyrazy wsparcia. Nie ukrywali swojego oburzenia lekceważeniem ochrony życia przez polityków. Odbyliśmy mnóstwo ważnych rozmów. Nieustannie widzimy, jak wielu Polaków chce w Ojczyźnie pełnej ochrony nienarodzonych dzieci!

Szanowny Panie!

Nie możemy ustać w walce i w pokazywaniu piekła aborcji, mówiąc, że już przecież tyle zrobiliśmy i że widocznie już więcej nie da się osiągnąć. To nieprawda! Skuteczność każdych działań będzie zależała od wytrwałości i determinacji w ich podejmowaniu. Nie możemy zdezerterować, bo aborcja ma twarz dziecka. Temu służą nasze plakaty – uświadomić i pokazać prawdę po to, aby uratować bezbronne życie, a kobiety i ich bliskich ochronić przed czymś, czego nigdy nie będą potrafili sobie wybaczyć. 

Czekamy zatem na datę kolejnego pierwszego czytania projektu #ZATRZYMAJABORCJĘ oraz na sprawne procedowanie go na dalszych etapach prac w parlamencie. Będę informować Pana na bieżąco o tym, co dzieje się w tej sprawie. 

Dziękuję, że jest Pan z nami! Każdy gest wsparcia i solidarności dodaje sił w walce o życie nienarodzonych.

Kaja Godek
Inicjatywa 
#ZATRZYMAJABORCJĘ
Fundacja Życie i Rodzina 
zycierodzina.pl

Zmieniony ( 01.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.