Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 85 gości
S T A R T arrow Fizyka i okolice arrow Fizyka i Kosmologia arrow Houston mamy problem: Astronauci rżną w pampersy
Thursday 28 May 2020 21:17:38.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Houston mamy problem: Astronauci rżną w pampersy Drukuj Email
Wpisał: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna   
02.12.2019.

Houston mamy problem: Astronauci rżną w pampersy2.12.2019 http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/151878,astronauci-rzna-w-pampersy

“Houston mamy problem”. Na pokładzie międzynarodowej stacji kosmicznej padły wszystkie toalety

 

Panie Władza! Panie Władza!
Czy to panu, Panie Władza, nie przeszkadza?
Że ja chodzę tu i tam
I w
  portkach pełno mam! “

 

MOSKWA, 27 listopada - RIA novosti. Wszystkie toalety nie działają na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci musieli korzystać z jednorazowych pakietów, wynika z rozmów załogi z naziemnymi specjalistami, za pośrednictwem NASA.

 

Na międzynarodowej stacji kosmicznej znajdują się dwie toalety rosyjskiej produkcji: urządzenie asenizacyjno-sanitarne (АСУ) w rosyjskim module "Звезда" i WHC - w amerykańskim module Tranquility. Ponadto, toalety dostępne są w dwóch przyłączonych do stacji , pilotowanych statkach załogowych Sojuz, ale są one używane w trakcie autonomicznego lotu statku i tylko w razie skrajnej potrzeby podczas pobytu na międzynarodowej stacji kosmicznej.

 

Jak poinformował dowódca MKS Włoch Luca Parmitano, WHC nie działa z powodu stałych sygnałów o awarii, a ASU nie jest używany z powodu przepełnionego zbiornika.

 W związku z tym zapytał on hustońskie centrum sterowania lotami o możliwość tymczasowego wykorzystania urządzenia do zbierania moczu UCD, w europejskim module Columbus. Zezwolenie zostało udzielone.

Przy tym nie wiadomo, czy rosyjscy kosmonauci korzystają z jednorazowych pakietów .

Obecnie na MKS przebywają również Rosjanie ,Aleksandr Skworcow i Oleg Skripoczka, Amerykanie, Kristin Cook, Andrew Morgan i Jessica Meir.

 Wg ostatnich doniesień awarie usunięte. Amerykanom w czasie naprawy wylało się około 10 litrów lewitującej zawartości . Zużyli ad hoc wszystkie absorbujące tkaniny.

A przy okazji ta awaria zdarzyła się w tym samym czasie, kiedy Ukraińcom zwrócono bez wyposażenia asenizacyjneego (wg ich oficjalnych skarg) , zaaresztowane w Przesmyku Kerczeńskim dwa kutry i holownik, (bezmetki)

 

https://www.youtube.com/watch?v=3F_uOMzzugw

Зачем военные РФ украли унитазы с украинских катеров”


Zmieniony ( 02.12.2019. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.