Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Pierwszy "ofiaromat" w Archidiecezji Lubelskiej. Kościół Postępowy nie boi się nowocz. rozwiązań.
Sunday 26 September 2021 12:43:53.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pierwszy "ofiaromat" w Archidiecezji Lubelskiej. Kościół Postępowy nie boi się nowocz. rozwiązań. Drukuj Email
Wpisał: Boruta   
02.12.2019.

Pierwszy "ofiaromat" w Archidiecezji Lubelskiej.

Kościół Postępowy nie boi się nowoczesnych rozwiązań i postępuje za duchem czasów.

https://ekai.pl/pierwszy-ofiaromat-w-archidiecezji-lubelskiej/

9 listopada 2019

Już niedługo w lubelskiej parafii archikatedralnej powstanie możliwość składania ofiar za pomocą terminala płatniczego, tzw. „Ofiaromatu”. – To eksperyment, wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej – tłumaczy ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

Jak zauważył w rozmowie z KAI ks. Jaszcz, projekt stworzenia „ofiaromatu” jest w fazie przygotowawczej, dlatego nie wiadomo kiedy w lubelskiej archikatedrze znajdzie się urządzenie. – Wciąż trwają rozmowy z bankiem, muszą zostać podpisane odpowiednie umowy. Jeśli wszystko zakończy się powodzeniem, „ofiaromat” wkrótce pojawi się w jednej z lubelskich parafii. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Archidiecezji Lubelskiej – tłumaczył rzecznik.

[-----] – wyjaśniał ks. Jaszcz.

Także możliwość złożenia „elektronicznej ofiary” ma coraz więcej zwolenników.

Pozytywnie o składaniu ofiar bez użycia gotówki wypowiedział się ks. Janusz Majda, Ekonom Konferencji Episkopatu Polski. – Historia pokazuje, że Kościół, jako instytucja, nie boi się nowoczesnych rozwiązań i podąża za duchem czasów.

===========================


[W fazie rozruchu jest modlitwomat: po wpłaceniu z karty odpowiedniej kwoty – modli się zamiast klienta.

W fazie experymentów zaś - "łaskomat". Tu wyższe canniki.  MD]

Zmieniony ( 02.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.