Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 151 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra Jola 17 , 18, 19+ arrow YouTube zablokował dokument o niebezpiecznej elektrowni jądrowej w Ostrowcu
Monday 30 March 2020 11:30:47.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
YouTube zablokował dokument o niebezpiecznej elektrowni jądrowej w Ostrowcu Drukuj Email
Wpisał: Władze Białorusi   
02.12.2019.

YouTube zablokował dokument o elektrowni jądrowej w Ostrowcu

https://kresy24.pl/youtube-zablokowal-dokument-o-elektrowni-jadrowej-w-ostrowcu/

Władze Białorusi przestraszyły się prawdy o elektrowni jądrowej w Ostrowcu.

Cieszący się ogromną popularnością na YouTube film Studio X97 pt: „Ostrowiec śmierci” o zagrożeniu wynikającym z budowanej na Grodzieńszczyźnie elektrowni jądrowej, tak przeraziła władze, że państwowy kanał propagandowy ONT zażądał jego zablokowania.

Co ciekawe, w ciągu dwóch tygodni film obejrzało na YouTube ponad 200 tys. osób, a licząc wyświetlenia na innych serwisach społecznościowych, obejrzało go co najmniej pół miliona Białorusinów.

W związku z blokadą, wydawca dokumentu portal charter97.org, zwrócił się z prośbą do administracji YouTube o jego odblokowanie.

-Kanał telewizyjny ONT, który zażądał zablokowania filmu „Ostrowiec śmierci” , autorstwa Charter97.org, jest państwowym kanałem propagandowym. Według organizacji Reporterzy bez Granic Białoruś konsekwentnie utrzymuje się w pierwszej dziesiątce „wrogów Internetu” i jest stale krytykowana za cenzurę i presję na wolność słowa. Kanał Charter97video uważa, że ​​żądanie zablokowanie filmu jest motywowane politycznie. Wcześniej władze nielegalnie zablokowały witrynę Charter97.org na Białorusi.  Z wnioskiem o odblokowanie strony internetowej Charter97.org wystąpiły wszystkie wiodące międzynarodowe organizacje praw człowieka, ministerstwa spraw zagranicznych krajów UE; przyjęto dwie rezolucje Parlamentu Europejskiego. Teraz władze próbują również blokować nasze treści wideo, napisała redaktor naczelna portalu charter97.org.Dziennikarka wyjaśnia, że przy produkcji dokumentu o niebezpieczeństwie budowanej na Białorusi elektrowni jądrowej nie pogwałcono praw autorskich.

Pokazaliśmy wszystkie logotypy, wskazaliśmy na końcu filmu wszystkie wykorzystane źródła, z obrazu nie korzystaliśmy dłużej niż 13-15 sekund, zgodnie z przepisami, czytamy w piśmie do YouTube..

Ostrowiec to małe miasteczko na północno-zachodniej granicy Białorusi. 150 kilometrów od Mińska i tylko 40 od ​​Wilna. Od 2011 r. trwa tam budowa pierwszej na Białorusi elektrowni jądrowej, która ma zostać uruchomiona na początku przyszłego roku. Co ważne, za rosyjskie pieniądze i według projektu rosyjskiego koncernu Rosatom. Przez te wszystkie lata budowie towarzyszyły skandale, pożary, awarie, a nawet wypadki śmiertelne. Za każdym razem władze i media jej podporządkowane ukrywają niewygodne fakty.

Na wszelki wypadek Wilno przygotowuje się do ewentualnej katastrofy nuklearnej. Opracowywany jest plan ewakuacji dla mieszkańców stolicy kraju. Litwa za milion euro zakupiła i rozdała ludności bezpłatnie 4 miliony tabletek jodu. Białorusini tymczasem pozbawieni są rzetelnej informacji o zagrożeniach.

Zmieniony ( 02.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.