Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 89 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Francuska republika radziecka - czyli pranie mózgu zachodniej młodzieży.
Monday 27 January 2020 17:49:16.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Francuska republika radziecka - czyli pranie mózgu zachodniej młodzieży. Drukuj Email
Wpisał: Marion   
05.12.2019.

Francuska republika radziecka - czyli pranie mózgu zachodniej młodzieży.

Marion

Co dzieje się w umysłach Zachodniej młodzieży?

Niewiele osób w Polsce mogłoby to sobie wyobrazić, ale korytarze uniwersytetów we Francji są jak wehikuł czasu przenoszący do czasów komunistycznych.

Tablice informacyjne wytapetowane są komunistycznymi plakatami propagandowymi. [Niestety, porywających młodzież plakatów: Marx, Guevara, inni „luminarze”, cele - nie potrafię umieścić. MD]

Trzeba wyjaśnić czym jest uniwersytet w systemie edukacji we Francji. Przede wszystkim nie jest prestiżową szkołą wyższą. W systemie francuskim funkcjonują Grandes écoles – płatne, elitarne. Na twory zwane uniwersytetami NIE MA progów wstępnych lub są zabawnie niskie – w praktyce dostaje się każdy. Głównie muzułmanie, czarni, inni emigranci, a także Francuzi z rodzin na zasiłkach, francuskojęzyczni Żydzi. Wszystkie te grupy bardzo łatwo przekonać, że źródłem ich problemów są źli kapitaliści.

Wchodząc na uniwersytet na wejściu zobaczymy podobiznę Marksa, patrzącego na nas groźnie z plakatu. Są też plakaty o manifestacjach anty-kapitalistycznych, zaproszenie na koło naukowe Marksa właśnie, a także informacje o spotkaniach otwartych partii komunistycznej.

Tuż przed wejściem do budynku Paris X dopóki jest ciepło stoi stolik, a na nim lista do zapisów do partii komunistycznej. Przy stoliku zwykle dwóch czerwonych namawia młodzież – jeden podpis i stajesz się działaczem walki o dobro świata.

Czy na uniwersytecie znajdziemy pokój samorządu? Niestety nie. Ale za to jest oddzielny pokój partii komunistycznej. Osoby wychodzące z niego noszą niezwykle efektowne koszulki już nie z modnym Che Guevarą, ale po prostu z sierpem i młotem.

Aktywiści” często powołują się na francuską „tradycję” od czasów Rewolucji francuskiej. Nie mając pojęcia o historii, zaprzeczają jakoby była to przemoc na niespotykaną skalę, a „walka o pokój” i „solidarność”. Historycy francuscy mówią nawet na wykładach, że wielki głód za czasów Stalina to jedynie wymysł propagandy kapitalistów!

Czego wymagać od młodzieży przy takich wykładowcach...

Po krótkiej rozmowie z młodymi zwolennikami komunizmu, okazuje się, że ci dzielni przodownicy pracy dają się kusić na wizję wszechogarniającego dobrobytu jaki nastanie gdy wszyscy staniemy pod czerwonym sztandarem. Młody komunista tłumaczy mi, że gdy obalimy kapitalizm każdy będzie miał Iphona, modne ciuchy i nie będzie musiał przy tym pracować. Czyli nie o solidarność chodzi, tylko o obietnice materialistycznych zachcianek. Poziom ogłupienia przekracza wszelkie normy. Na proste pytania jak można produkować tyle dóbr bez pracy, młody gniewny nie potrafi odpowiedzieć. Wszak szarych komórek starcza mu tylko na cytowanie tego co usłyszał od czerwonych braci, własnej analizy - brak.

W następnej części o niedawnym samospaleniu młodego komunisty z Lyonu w imię Rewolucji.

Zmieniony ( 05.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.