Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 113 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow kolejny "sukces" arrow Globalne osłabienie koniunktury. "Polska gospodarka pozostanie odporna". [Guzika nie oddamy!!!]
Thursday 28 January 2021 15:51:06.31.
migawki
 

31.01.2021 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

                                 30.01.2021 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Globalne osłabienie koniunktury. "Polska gospodarka pozostanie odporna". [Guzika nie oddamy!!!] Drukuj Email
Wpisał: prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.   
06.12.2019.

Globalne osłabienie koniunktury.

"Polska gospodarka pozostanie odporna".

[Guzika nie oddamy!!!]

https://tvp.info/45650712/polska-gospodarka-pozostanie-odporna-na-globalne-oslabienie-koniunktury

Dzięki solidnym fundamentom makroekonomicznym nasz kraj prawdopodobnie pozostanie europejskim liderem wzrostu w kolejnych latach – ocenia w artykule dla „Rzeczpospolitej” prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

=================

Prezes NBP wskazuje, że pomimo obniżenia się globalnego wzrostu gospodarczego do poziomu najniższego od dziesięciu lat, polska gospodarka wciąż rozwija się szybko. „I choć utrzymują się obawy o perspektywy wzrostu gospodarczego na świecie, to dzięki solidnym fundamentom makroekonomicznym Polska prawdopodobnie pozostanie europejskim liderem wzrostu w kolejnych latach” – dowodzi.
Jak pokazują dane o PKB za trzeci kwartał bieżącego roku, tempo wzrostu polskiej gospodarki – pomimo pewnego obniżenia – jest jednym z najwyższych w Europie i jest wyraźnie wyższe niż u naszego głównego partnera handlowego – zaznacza Glapiński. „W całym 2019 r. wzrost PKB w Polsce przekroczy 4 proc., podczas gdy w Niemczech wyniesie zaledwie około 0,5 proc.” – zwraca uwagę.
Choć szacuje się – jak dodaje – że w tym roku globalny wzrost PKB będzie najniższy od dziesięciu lat, to prognozy „pokazują również, że spowolnienie wzrostu na świecie nie powinno się pogłębiać, a część ośrodków przewiduje, iż w przyszłym roku nastąpi poprawa dynamiki wzrostu”.
Na tym tle – pisze Glapiński – perspektywy naszej gospodarki „pozostają bardzo dobre”. Szef NBP cytuje m.in. ostanie prognozy OECD, według których wzrost PKB w Polsce w bieżącym i przyszłym roku będzie najszybszy wśród 36 państw należących do tej organizacji.

Glapiński tłumaczy, że polska gospodarka wskazuje odporność na światowe spowolnienie z kilku przyczyn. Po pierwsze, jak ocenia, „ma duży i szybko rosnący rynek wewnętrzny”. Po drugie, „choć wzrost gospodarczy jest w Polsce szybki, to jest on zrównoważony i nie powoduje napięć makroekonomicznych”.

Trzeci czynnik, na który wskazuje szef NBP, to „wysoka konkurencyjność polskiej gospodarki oraz korzystna struktura produkcji, pozwalająca stale zwiększać eksport”. Czwarty – to dobra sytuacja finansów publicznych. „Po piąte, w najbliższych latach wzrost gospodarczy w Polsce będzie nadal wspierany przez istotny napływ środków unijnych, nawet jeśli ich dynamika się obniży” – pisze prezes NBP.

Zdaniem Glapińskiego połączenie solidnych fundamentów, siły przedsiębiorców, optymizmu konsumentów i odpowiedzialnej polityki makroekonomicznej pozwoli polskiej gospodarce utrzymać „relatywnie wysoki wzrost gospodarczy, nawet gdy w naszym otoczeniu koniunktura zostanie przejściowo osłabiona”.

Zmieniony ( 06.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.