Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 81 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Podatki to "nasze zbawienie" arrow Główny Inspektor Sanitarny: "Podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia".
Monday 20 January 2020 13:55:25.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Główny Inspektor Sanitarny: "Podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia". Drukuj Email
Wpisał: Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas   
07.12.2019.

Główny Inspektor Sanitarny: "Podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia".

6 grudnia 2019, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/gis-podatek-cukrowy-to-dzialanie-na-rzecz-zdrowia,59205

wiadomoscihandlowe.pl

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas powiedział, że podatek cukrowy to działanie na rzecz zdrowia. Trzeba odwrócić myślenie o nim, nie jako o daninie, ale inwestycji w zdrowie – podaje portal forsal.pl.

Jarosław Pinkas odniósł się do pomysłu zawartego w Narodowej Strategii Onkologicznej, zakładającej m.in. wprowadzenie podatku cukrowego do końca 2022 roku.

Strategia trafiła pod koniec listopada do uzgodnień międzyresortowych i najprawdopodobniej zostanie przyjęta przez rząd.

Główny Inspektor Sanitarny wyjaśnił, że „to jest danina na zdrowie, to działanie na rzecz zdrowia”. Jego zdaniem nie jest danina, by Polacy płacili więcej, ale by byli zdrowsi. 

Zmieniony ( 07.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.