Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 146 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 19 arrow Protest wobec profanacji jaka dokonuje się w parafii św Antoniego w Lublinie
Monday 30 March 2020 18:53:40.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Protest wobec profanacji jaka dokonuje się w parafii św Antoniego w Lublinie Drukuj Email
Wpisał: parafiia pw. św. Antoniego w Lublinie   
12.12.2019.

Protest wobec profanacji jaka dokonuje się w parafii św Antoniego w Lublinie

https://www.citizengo.org/pl/175874-zwracamy-sie-z-protestem-wobec-profanacji-jaka-dokonala-sie-i-dokonuje-na-terenie-parafii-swKobiety nie mogą rozdawać Komunii Świętej. jest to zakazane przez Sobory Kościoła i prawa Świętych Apostołów.

Dołącz do nas. Złóż podpis. Obroń cześć Najświętszego Sakramentu!

"Diakonisa nie błogosławi, ani nie spełnia żadnych czynności sprawowanych przez kapłanów lub diakonów, lecz strzeże drzwi i ze względu na obyczajność asystuje kapłanom przy chrzcie kobiet. Const. Apost. VIII 28, 6

=====================

Zwracamy się z protestem wobec profanacji jakiej dokonano w parafii pw. św. Antoniego w Lublinie, gdzie zakonnica rozdawała Komunię Świętą. Jest to niezgodne z kanonami Kościoła Katolickiego, które stanowią, że kobieta nigdy nie ma prawa wykonywać czynności kapłańskich.

Funkcję i Sakrament kapłaństwa powołał w Kościele sam Pan Jezus i nikt z ludzi nie może go reformować i oddawać w ręce osób, których Jezus Chrystus do tej posługi nie wyznaczył i których nie potwierdził Duch Święty w Tradycji Kościoła.

Jeśli ktoś powołuje się na instytucje diakonis w pierwotnym Kościele powinien wiedzieć, że nazywały się tak kobiety, które pilnowały drzwi kościoła, by nikt niewierzący nie wszedł na Mszę Świętą i służyły jako „przyzwoitki” przy chrzcie kobiet. Rozdzielały także jałmużny i opiekowały się chorymi. Podczas, gdy nastąpił rozkwit wspólnot konsekrowanych, zakony zastąpiły tę służebną dla Kościoła funkcję pełnienia dzieł miłosierdzia. Równolegle zaś papieże całkowicie zakazali powoływania diakonis. W Kościele zachodnim zaś nazwa mężczyzn o niższych święceniach kapłańskich, wzięła się od starożytnego terminu i zostali nazwani diakonami. Ale nigdy w starożytności nie wykonywali oni kapłańskich czynności w czasie, kiedy diakonisami nazywano kobiety.


Papież Soter (+ 173) skarcił surowo diakonisę, że śmiała dotknąć świętych naczyń (Liber Pontificalis). A proboszcz parafii Św. Antoniego w Lublinie pozwolił rozdawać Komunię Świętą kobietom!

Kościół Katolicki nigdy nie zezwalał na takie praktyki:

1.Diakonisa nie błogosławi ani nie spełnia żadnych czynności sprawowanych przez kapłanów lub diakonów, lecz strzeże drzwi i ze względu na obyczajność asystuje kapłanom przy chrzcie kobiet”

Constitutiones Apostolorum VIII 28,6


2. „O służbie przy Ołtarzu, że nie dotyczy niewiast.

Często czytamy w księgach świętych, że jest niegodne, by jakakolwiek świecka kobieta nieczysta, dbała o rzeczy święte na ołtarzu Chrystusa, o święte księgi czy tabernakulum, co powinni robić mężczyźni konsekrowani, gdyż zakazał tego już święty Paweł".

Libri Poenitentiales, Penitencjał Egberta III,12

3. "Niektórzy także zasugerowali, iż wydaje się, że potajemnie wbrew dyscyplinie apostolskiej, aż do tego czasu dopuszcza się kobiety do posługiwania jako diakonisy, na co jednak ponieważ jest niestosowne, nie zezwala dyscyplina kościelna i takie święcenia, uczynione wbrew zasadzie, mają być unieważnione: należy zadbać o to, aby nikt nie ważył się na to w przyszłości".

Synod w Nimes (1 października 396).

 4. By nie ustanawiać diakonis.

Diakonis w żadnym wypadku nie należy ustanawiać.

Orange, 8 listopada 441.


5. ”18.
Postanowiliśmy także, by na przyszłość żadnej kobiecie nie udzielać błogosławieństwa diakonatu ze względu na ułomność tego stanu".

Synod w Orleanie III z 7 maja 538r.

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec praktyk profanacji do jakich dochodzi w parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Lublinie i w każdym innym kościele, gdzie niezgodnie z kanonami Kościoła, kanonami Świętych Soborów pozwala się, by kobiety łamały obyczaje kościelne, gorsząc młode pokolenie katolików, niszcząc pobożność i szacunek dzieci do Najświętszego Sakramentu. Wyrażamy wielkie oburzenie z powodu aktów profanacji i poniżenia Najświętszego Sakramentu w powyżej wymienionej parafii i zwracamy się o wyciągnięcie kanonicznych konsekwencji wobec gorszycieli łamiących prawo kościelne, którzy tego dokonali i wobec przełożonych, którzy na to przyzwolili.

Nie będzie powołań do kapłaństwa jeśli nie będzie szacunku dla Najświętszego Sakramentu a my, wierni nie chcemy, by zamiast kapłanów ustanawiano nam prześmiewczo instytucje rabinów czy pastorów protestanckich pouczających nas o wierze i kobiet, profanujących Święte Sakramenty. Żądamy ukarania tych, którzy dopuścili się tego zgorszenia i profanacji w parafii Świętego Antoniego w Lublinie.

Z prośbą o ukaranie winnych i ekspiację za obrazę Pana Boga, naprawienie tego zgorszenia, oraz o kapłańskie błogosławieństwo

Niżej podpisani

 

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]

======================

Podpisać należy tu: https://www.citizengo.org/pl/175874-zwracamy-sie-z-protestem-wobec-profanacji-jaka-dokonala-sie-i-dokonuje-na-terenie-parafii-swZmieniony ( 12.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.