Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 18 arrow Czy Wrocław jest strefą wolną od wolności słowa.
Thursday 21 October 2021 10:48:06.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Czy Wrocław jest strefą wolną od wolności słowa. Drukuj Email
Wpisał: urząd miasta Wrocławia   
14.12.2019.

Czy Wrocław jest strefą wolną od wolności słowa.

Urząd miasta rozwiązał dwie pikiety antyaborcyjne

https://nczas.com/2019/12/14/we-wroclawiu-sa-strefy-wolne-od-wolnosci-slowa-urzad-miasta-rozwiazal-dwie-pikiety-antyaborcyjne/


Fundacja Pro – „Prawo do życia” informuje, że urząd miasta Wrocławia rozwiązał dwie legalne pikiety antyaborcyjne. To już kolejny przypadek, gdy wrocławski magistrat pokazuje swój stosunek do wolności słowa i prawa do zgromadzeń.

=======================

https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/12/fundacja_pro_pikieta_wroclaw_aborcja_nczas-1024x683.jpg?ezimgfmt=ngcb16/notWebP

======================

Wrocław: Urząd miasta rozwiązał dwie legalne pikiety antyaborcyjne. Boją się prawdy?” – napisano na profilu Fundacji Pro – „Prawo do życia”.

„W najbliższych dniach złożymy do Sądu Okręgowego odwołanie od bezprawnego rozwiązania zgromadzeń” – zapowiedział Jerzy Kwaśniewski z Instytutu Ordo Iuris.

„Czy Urząd Miasta Wrocławia chce tworzyć strefy wolne od wolności słowa?” – pyta na Twitterze prawnik. „Konstytucja na to nie pozwala”.

Wrocław i kolejne zgromadzenie rozwiązane

To nie pierwszy taki incydent we Wrocławiu, poprzednio prezydent miasta rozwiązał legalny marsz zorganizowany z okazji 11 listopada.

Wydaje się, że wrocławski magistrat ma spory problem z wolnością słowa i prawem obywateli do zgromadzeń. Gdy rozwiązano marsz 11 listopada, zainterweniował poseł Konfederacji Grzegorz Braun.Zmieniony ( 14.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.