Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 31 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 19+ arrow Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego obrażają Pana Boga, Polskę i ofiary rzezi na Wołyniu
Thursday 27 February 2020 00:01:18.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego obrażają Pana Boga, Polskę i ofiary rzezi na Wołyniu Drukuj Email
Wpisał: Wyborcza   
15.12.2019.

Na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego obraża Pana Boga, Polskę oraz ofiary rzezi na Wołyniu

https://www.magnapolonia.org/na-deskach-warszawskiego-teatru-powszechnego-obrazano-polske-oraz-ofiary-wolynia/Jak informuje portal fronda.pl ‚Gazeta Wyborcza” zachwyca się sztuką „Diabły” Agnieszki Błońskiej, wystawianą na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. A w niej: półnagie aktorki szydzące za pomocą wibratora (sic) z ludobójstwa na Wołyniu, wulgarność, opluwanie Kościoła, wyśmiewanie Polski i polskości.

Jak relacjonuje „Wyborcza”, sztuka „Diabły” stawiają sobie za cel walkę z patriarchalizmem, seksizmem i Kościołem katolickim; to właśnie Kościół czynią głównym przedmiotem zainteresowania, poza seksem oczywiście. „Diabły”, podsumowuje zgrabnie „Wyborcza”, proponują „orgazmy zamiast egzorcyzmów”.

Co zobaczyłby na scenie łaknący wysokiej kultury Polak, który wybrałby się do Teatru Powszechnego?

Scenografia, twierdzi „Wyborcza”, przedstawia „wielką waginę”. Aktorki mieszają łacinę kościelną z łaciną medyczną, prześmiewczo pariodując formuły egzorcyzmów, przesycając je terminologią seksualną.

W „Diabłach” występuje też aktorka z Ukrainy. Kpi z ludobójstwa na Wołyniu. Trzyma dwa włączone wibratory i krzyczy do mężczyzn na widowni, że „zrobi im rzeź wołyńską”. Całuje się następnie z inną aktorką, która maluje jej na nagich piersiach symbol Polski Walczącej (podobno tylko „przypominający” kotwicę).

Według „Wyborczej” „Diabły” chcą w ten sposób „ośmieszyć rządzące dziś częścią polskich mężczyzn społeczne lęki i obsesje”.

I dalej w ten sam sposób.

Takie, Polacy, mamy państwo: nasze podatki trafiają do Teatru Powszechnego dotowanego przez Miasto Warszawę, a tam półnagie aktorki szydzą już nie tylko z Kościoła, ale nawet z ludobójstwa dokonanego na Polakach.

Kultura…

Źródło: fronda.pl

Zmieniony ( 15.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.