Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 18 arrow Zorganizowana grupa [przestępcza] chce zabijać nienarodzone dzieci
Thursday 21 October 2021 10:37:46.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Zorganizowana grupa [przestępcza] chce zabijać nienarodzone dzieci Drukuj Email
Wpisał: Jerzy Kwaśniewski   
18.12.2019.


Zorganizowana grupa [przestępcza md] chce zabijać nienarodzone dzieci

"Pogarda dla polskiego prawa" - a gdzie jest "prawo i sprawiedliwość"?

 

Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris <kontakt@ordoiuris.pl>


Szanowny Panie,

piszę dziś do Pana w wyjątkowo bulwersującej sprawie.

 Te same środowiska, które kilka lat temu zainwestowały miliony w zniszczenie ochrony życia w Irlandii, dziś zawitały do Polski i rozpoczęły kampanię „Aborcja bez granic” mającą na celu zabójstwo prenatalne tysięcy polskich dzieci.

Nie mam wątpliwości, że życie bardzo wielu dzieci jest realnie zagrożone, dlatego niezwłocznie poddaliśmy sprawę pogłębionej analizie i skierowaliśmy szereg formalnych zawiadomień do organów państwa odpowiedzialnych za obronę życia nienarodzonych dzieci.

Musimy powstrzymać organizatorów akcji promującej morderczy proceder.

Dzięki czujności naszego zespołu zawczasu dowiedzieliśmy się o uruchomionym przed kilkoma dniami projekcie „Aborcja bez granic”. Związani z nim aktywiści chcą zapewnić w Polsce cały wachlarz usług aborcyjnych, z finansowaniem aborcji w zagranicznej klinice włącznie.

Mordercza „oferta”

Za całą kampanią stoją zagraniczne fundacje proaborcyjne takie jak Abortion Support Network z Wielkiej Brytanii, Ciocia Basia z Niemiec, The Abortion Network z Holandii oraz międzynarodowa organizacja Women Help Women, a także dwie organizacje z Polski:Kobiety w Sieci i Aborcyjny Dream Team. Przypomnę, że to właśnie ta ostatnia organizacja okryła się wyjątkowo złą sławą po skandalicznej akcji „Aborcja jest ok” reklamowanej na okładce dodatku do „Gazety Wyborczej” - „Wysokie Obcasy”.

Również ich „oferta” w ramach projektu „Aborcja bez granic” brzmi makabrycznie:„Najważniejsze, w którym jesteś tygodniu – radzi Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu na łamach proaborcyjnych mediów. - Jeśli przed 12. tygodniem i chcesz jechać do Niemiec, decydujesz, czy wolisz aborcję próżniową, czy farmakologiczną. (…) Jeśli jesteś po 12. tygodniu, możesz jechać do Holandii, tam pomoże ci Abortion Network Amsterdam, ale czasem trzeba się śpieszyć. Im bliżej 22. tygodnia, tym mniej mamy czasu, a w Holandii są coraz większe kolejki – w wyniku działań organizacji pro-liferskich klinik aborcyjnych jest coraz mniej”.

Chcą pogrzebać ochronę życia

Nie mam żadnych złudzeń, że nie przez przypadek aborcyjna machina ruszyła właśnie teraz. Swoją akcją proaborcyjne aktywistki chcą przykryć potężny efekt filmu „Nieplanowane”,który w listopadzie wszedł na ekrany polskich kin.

Proaborcyjni aktywiści nie mogą znieść tego, że wstrząsająca historia Abby Johnson, szefowej jednej z klinik aborcyjnego giganta Planned Parenthood, na nowo roznieciła w Polakach świadomość konieczności obrony życia, tak niepożądaną przez zwolenników uśmiercania dzieci w łonach ich matek.

Pomocnictwo w aborcji jest nielegalne

Inicjatorzy akcji „Aborcja bez granic” bez skrupułów wprowadzają społeczeństwo w błąd,twierdząc, że promowane w ramach kampanii działania są legalne.

To oczywista nieprawda. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialność karna dotyczy każdej formy organizowania nielegalnej aborcji, również w postaci tzw. turystyki aborcyjnej. Twórcy akcji „Aborcja bez granic” zdają się nie pamiętać o tym, że pogłębiona ekspertyza na ten temat autorstwa prawników Ordo Iuris już w 2017 r. została doręczona wszystkim prokuratorom w Polsce przez Prokuratora Krajowego.

Pogarda dla polskiego prawa

Nowa akcja aborcyjnych aktywistek z całą pewnością łamie polskie prawo na wielu płaszczyznach!

Przede wszystkim akcja uderza w chronioną prawem ochronę życia. Trzeba pamiętać, że polskie prawo, choć nie w pełni, to jednak stoi na straży życia ludzkiego od poczęcia, dopuszczając jedynie trzy wyjątki.

Dlatego korzystając ze wszystkich dostępnych instrumentów prawnych i wsparcia wielu ekspertów poświęcających ostatnie dni na sporządzenie fachowych analiz i ekspertyz, złożyliśmy do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na pomocnictwie w aborcji, za co zgodnie z art. 152 § 2 kodeks karny przewiduje karę do trzech lat więzienia.

Zażądaliśmy też zbadania, czy współpraca krajowych i zagranicznych organizacji aborcyjnych aktywistów, którzy stworzyli odpowiednie struktury i opracowali mechanizmy finansowania służące przestępczej działalności, wypełnia znamiona przestępstwa z art. 258 kk, czyli „działania w ramach grupy przestępczej”.

Ponadto nasze zawiadomienie dotyczy również art. 255 kk, który zakłada odpowiedzialność karną za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa lub jego pochwałę.

Kampania narusza prawo farmaceutyczne

To jednak nie wszystko - inicjatorzy „Aborcji bez granic” pokazują pogardę dla wielu innych norm prawnych. Ich działania naruszają m.in. prawo farmaceutyczne, które kategorycznie zakazuje promocji i reklamy substancji czy preparatów wydawanych w Polsce jedynie na receptę, a także pośrednictwa w obrocie, importu i sprzedaży bez wymaganych wpisów do rejestru oraz zezwoleń.

Osoby działające w ramach akcji nie tylko chcą zabijać nienarodzone dzieci, ale również narażają życie nieświadomych kobiet zażywających środki poronne nieznanego pochodzenia. Dlatego o popełnieniu czynu zabronionego w tym zakresie powiadomiliśmyGłównego Inspektora Farmaceutycznego oraz prokuraturę, która ma obowiązek ścigania sprawców naruszeń szeregu przepisów Prawa farmaceutycznego.

„Aborcja bez granic” narusza RODO

Proszę sobie wyobrazić, że to wciąż nie koniec naruszeń! Na portalach promujących akcję „Aborcja bez granic” zamieszczono formularze do przekazywania danych osób zainteresowanych uzyskaniem finansowania dla aborcyjnego zabicia ich dziecka. Jednak konstruując mechanizmy pozyskiwania danych, naruszono europejskie regulacje w zakresie ochrony danych osobowych (RODO).

Można tylko podejrzewać, że dane osobowe miały trafiać poza Polskę i służyć organizowaniu kampanii społecznych przez zagraniczne organizacje aborcyjne.

Europejskie przepisy przewidują bardzo poważne sankcje za tego typu naruszenia, dlatego natychmiast powiadomiliśmy Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, żądając niezwłocznych działań i wszczęcia kontroli.

Czy polskie prawo stanie w obronie życia dzieci?

Szereg złożonych zawiadomień pokaże, czy obowiązujące w Polsce przepisy chroniące życie rzeczywiście działają. Bo jeśli prawo nie jest w stanie powstrzymać masowej propagandy aborcyjnej połączonej z finansowaniem uśmiercania dzieci na najwcześniejszym etapie rozwoju to znaczy, że zwolennikom aborcji wolno w naszym kraju wszystko.

Nie mam złudzeń, że celem tej upiornej kampanii jest dokonanie aborcji na masową skalę i wykazanie bezkarności tych działań. Wszystko po to, by powtórzyć scenariusz znany m.in. z Francji czy Hiszpanii i wykazać, że skoro zjawisko aborcji jest masowe, to nie można utrzymywać fikcji ochrony życia i trzeba zalegalizować zabójstwo prenatalne.

To może na dobre pogrzebać kulturę obrony życia. Nie możemy na to pozwolić! Jeżeli jakkolwiek zorganizowana grupa nawołuje do łamania prawa i składa ofertę wsparcia w zabijaniu dzieci nienarodzonych, prawo musi natychmiast otoczyć ochroną potencjalne ofiary zbrodni.

Sprawcy muszą być powstrzymani

Wszystkie te działania mają na celu ścisłe zidentyfikowane twórców kampanii, których jedynym celem jest doprowadzenie do masowego procederu zabijania dzieci nienarodzonych z pogwałceniem obowiązującego w Polsce prawa.

Już dzień po złożeniu przez nas zawiadomienia w prokuraturze ścigania twórców tej kampanii zażądał również Rzecznik Praw Dziecka, który ustawowo zobligowany jest do obrony prawa do życia od chwili poczęcia. Przyłączenie się przez niego do stanowczej obrony dzieci nienarodzonych przyjąłem z ogromną radością. Mikołaj Pawlak jest pierwszą osobą na tym stanowisku od wielu lat, który ujął się za swoimi najmniejszymi podopiecznymi.

Oczekujemy na przyłączenie się do tych działań również Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Mamy przecież do czynienia ze zorganizowaną akcją wymierzoną w tysiące polskich dzieci, ale także próbą strategicznego zamachu na obronę życia w Polsce. Za tymi działaniami stoi zorganizowana, międzynarodowa grupa, która zdobyła już doświadczenie w takich kampaniach w innych krajach i dysponuje ogromnymi środkami finansowymi i organizacyjnymi.

Obrona życia w tej sytuacji wymaga od nas szerokiej współpracy i pełnego poświęcenia!

Musimy działać natychmiast

Intensywne działania podejmowane przez nas przez kilka ostatnich dni wymagały nie tylko zaangażowania naszego zespołu, ale również wsparcia zewnętrznych ekspertów specjalizujących się w prawie karnym, prawie farmaceutycznym czy RODO. Jestem jednak przekonany, że nie mogliśmy zwlekać z reakcją, gdyż każdy dzień może oznaczać śmierć kolejnych dzieci.

Przed nami tygodnie, a może nawet miesiące postępowań. Wszystko po to, by aborcyjna kampania nie zapuściła w naszym kraju korzeni i nie zniszczyła kultury obrony życia,która i tak atakowana jest z wielu stron.

Dotychczas poniesione przez nas koszty w związku z tą sprawą to ponad 15 000 złotych, a przed nami kolejne wydatki, które zapewne przekroczą 30 000 złotych.

Dlatego bardzo Pana proszę o przekazanie 50 zł, 80 zł, 130 zł lub dowolnej innej kwoty, która umożliwi nam skuteczną reakcję na łamanie prawa i obronę życia niewinnych dzieci na najwcześniejszym etapie rozwoju.

To bardzo ważne, byśmy już dziś dali odpór agresywnej kampanii zmierzającej do uśmiercenia tysięcy ludzkich istnień!

Łączę wyrazy szacunku

Jerzy Kwaśniewski

P.S. Aborcyjni aktywiści nie pierwszy raz wybrali właśnie przedświąteczny czas jako okres rozpoczęcia swojej kampanii wymierzonej w życie. Chcą nie tylko przykryć piorunujące wrażenie, jakie na wielu widzach wywołał film „Nieplanowane”, ale i zniszczyć świąteczną atmosferę, w której cała narodowa kultura kieruje naszą uwagę ku Bożemu Narodzeniu będącemu źródłem uniwersalnej cywilizacji życia. Przypomnę sprawę przed kilku lat, gdy feministka Katarzyna Bratkowska zapowiedziała, że właśnie w Wigilię zamierza dokonać morderstwa swojego nienarodzonego dziecka.

Dlatego tym bardziej nie możemy ustawać w walce i właśnie teraz - w przededniu świąt Bożego Narodzenia — stanąć odważnie w obronie tych, którzy sami nie mogą się bronić.


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

 =====================================

mail:  "Pogarda dla polskiego prawa" - a gdzie jest "prawo i sprawiedliwość"?

 


Zmieniony ( 19.12.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.