Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 65 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Głośna [wrzaskliwa] sekta klimatystów a logika 20+ arrow Lewacki socjolog - klimatysta, "profesor": Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią
Wednesday 19 February 2020 14:25:03.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

Koronka do Miłosierdzia w środę 19 lutego o godz.15-tej o wycofanie "Zdrowe love w Gdańsku"

 
W Y S Z U K I W A R K A
Lewacki socjolog - klimatysta, "profesor": Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią Drukuj Email
Wpisał: "prof." Lech Nijakowski.   
07.01.2020.

Lewacki socjolog – klimatysta, „profesor”: Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią

https://www.magnapolonia.org/zwiazany-z-sld-profesor-uw-kanibalizm-moze-sie-okazac-racjonalna-strategia/

– Jedynym rozwiązaniem problemów społecznych związanych z brakiem wody, brakiem jedzenia będzie po prostu eksterminowanie ludzi jako rywali do wody, uprawy, bydła, a być może jako kogoś, kogo można zjeść. Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategiąpowiedział w TOK FM prof. Lech Nijakowski [nomen omen md] .

Klimat jest bardzo złożonym zjawiskiem i my czasami nie wiemy, jakie będą interakcje pomiędzy różnymi elementami środowiska. Prosty przykład: okazało się, że topnienie czap lodowych to uwalnianie materii organicznej, gazów uwięzionych pod tym lodem, a więc taki akcelerator, który jeszcze przyspiesza to globalne ocieplenie – mówił profesor Nijakowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

– Jeśli chodzi o predykcje klimatologów, wyraźnie widać, że z badania na badanie czarne scenariusze okazują się być zbyt optymistyczne. Widać, że to idzie o wiele szybciej, że występuje w interakcji między elementami środowiska, o których nie zdawano sobie sprawy, że będą tak katastrofalne – dodał.

Nijakowski stwierdził, że „każda katastrofa jest zarazem katastrofą społeczną”.

– Dlatego, że są ludzie, że w taki, a nie inny sposób interpretują świat, w taki, a nie inny sposób cierpią albo jakoś reagują na katastrofę. Z tego wynika, że nie ma czegoś czysto naturalnego i czysto społecznego, to są zjawiska ściśle wymieszane i to widać teraz po efektach globalnego ocieplenia – powiedział.

Globalne ocieplenie przełoży się na wzrost ryzyka ludobójstwa, że jedynym rozwiązaniem tych problemów społecznych związanych z brakiem wody, brakiem jedzenia będzie po prostu eksterminowanie ludzi jako rywali do wody, uprawy, bydła, a być może jako kogoś, kogo można zjeść. Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią – stwierdził.

/TVP Info, fot. wsb.edu.pl/

Zmieniony ( 07.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.