Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 95 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach
Thursday 25 February 2021 22:50:11.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach Drukuj Email
Wpisał: chiński rząd + Watykan   
08.01.2020.

Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach postępuje

https://stowarzyszenierkw.org/kosciol/zakaz-modlitw-w-domu-niszczenie-kapliczek-przesladowanie-katolikow-w-chinach-postepuje/

Od czerwca 2018 r. przybrały na sile starania chińskiego rządu polegające na jeszcze szybszym podporządkowaniu sobie chińskich katolików. Zakazane jest m.in. uczestnictwo we Mszy Świętej osób nieletnich czy zakaz modlitwy w domu.

Rządowe, piętnastostronicowe rozporządzenie nakłada na hierarchów podporządkowanego władzy tzw. Kościoła Patriotycznego obowiązek przyspieszenia sinizacji chińskich katolików. Polegać ma ono na wprowadzeniu szeregu nowych praw, za pomocą których państwo obejmie jeszcze większą kontrolę nad chińskimi katolikami. Każda diecezja ma opracować własny plan do końca sierpnia.

Rządowy pomysł ma być na razie wypróbowany we wszystkich diecezjach prowincji Hebei i w jednej diecezji z prowincji Yibin. Wstępnie wiadomo, że jedne z nowych praw zawierać mają m.in. zakaz uczestnictwa w Mszach i nabożeństwach osób poniżej 18 roku życia, a także nakaz modlitwy jedynie w przeznaczonych do tego miejscach – kościołach. Jeżeli policja natrafi na przypadek modlitwy w domu, „winni” mogą nawet trafić do aresztu.

Jednocześnie cały czas trwają prześladowania „Kościoła podziemnego”, skupiającego katolików nie chcących podporządkowywać prawd wiary rządowym rozporządzeniom. Nie zgadzają się, by ich duszpasterzami zostali biskupi z rządowego nadania, bez łączności z Watykanem.

Źródło: catholicnewsagency.com PRZmieniony ( 08.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.