Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 76 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach
Friday 04 December 2020 08:46:40.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach Drukuj Email
Wpisał: chiński rząd + Watykan   
08.01.2020.

Zakaz modlitw w domu, niszczenie kapliczek. Prześladowanie katolików w Chinach postępuje

https://stowarzyszenierkw.org/kosciol/zakaz-modlitw-w-domu-niszczenie-kapliczek-przesladowanie-katolikow-w-chinach-postepuje/

Od czerwca 2018 r. przybrały na sile starania chińskiego rządu polegające na jeszcze szybszym podporządkowaniu sobie chińskich katolików. Zakazane jest m.in. uczestnictwo we Mszy Świętej osób nieletnich czy zakaz modlitwy w domu.

Rządowe, piętnastostronicowe rozporządzenie nakłada na hierarchów podporządkowanego władzy tzw. Kościoła Patriotycznego obowiązek przyspieszenia sinizacji chińskich katolików. Polegać ma ono na wprowadzeniu szeregu nowych praw, za pomocą których państwo obejmie jeszcze większą kontrolę nad chińskimi katolikami. Każda diecezja ma opracować własny plan do końca sierpnia.

Rządowy pomysł ma być na razie wypróbowany we wszystkich diecezjach prowincji Hebei i w jednej diecezji z prowincji Yibin. Wstępnie wiadomo, że jedne z nowych praw zawierać mają m.in. zakaz uczestnictwa w Mszach i nabożeństwach osób poniżej 18 roku życia, a także nakaz modlitwy jedynie w przeznaczonych do tego miejscach – kościołach. Jeżeli policja natrafi na przypadek modlitwy w domu, „winni” mogą nawet trafić do aresztu.

Jednocześnie cały czas trwają prześladowania „Kościoła podziemnego”, skupiającego katolików nie chcących podporządkowywać prawd wiary rządowym rozporządzeniom. Nie zgadzają się, by ich duszpasterzami zostali biskupi z rządowego nadania, bez łączności z Watykanem.

Źródło: catholicnewsagency.com PRZmieniony ( 08.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.