Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 71 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Francja: Zmasowane bluźniercze ataki na figury Matki Boskiej !
Saturday 05 December 2020 13:04:06.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Francja: Zmasowane bluźniercze ataki na figury Matki Boskiej ! Drukuj Email
Wpisał: najstarsza córa Kościoła   
12.01.2020.

Francja: Zmasowane bluźniercze ataki na figury Matki Boskiej !

Skandaliczna profanacja „aktem nietolerancji”

https://wprawo.pl/skandal-francja-w-jeden-dzien-zniszczono-kilkanascie-figur-nmp-skandaliczna-profanacja-aktem-nietolerancji/?fbclid=IwAR1j-E7vXr0n9pL0XZtTCQxgclNlrQyyYADLDU4nJ-_pzssXsDNq5It25Ss


        Francja na dobre [raczej na złe md[ odrzuciła już tytuł „najstarszej córy Kościoła”. Kraj nie tylko pogrążył się w islamskiej powodzi oraz wojującym ateizmie, lecz wyraźnie podążył drogą antyklerykalizmu [ściślej: Walka złego z Panem Bogiem i Objawieniem. MD].

      Rok 2018 przyniósł ze sobą 1063 profanacje chrześcijańskich symboli. Jeszcze więcej pojawiło się ich w roku 2019. Aktualny zapowiada się równie, jeśli nie bardziej przygnębiająco. W ostatnich dniach miejsce miały zmasowane ataki na figury Matki Boskiej.

Profanacje trwają od Nowego Roku, nieustannie. Szczególnie smutne są jednak zdarzenia z dnia 9 stycznia, kiedy to „nieznani sprawcy” postanowili wyładować swoją złość na posągach Maryi. Ofiarami padły figury z kościołów w okolicach Pirenei. W sumie zniszczono ich kilkanaście, wszystkie jednego dnia. Nad ranem zniszczono pięć z nich w kościołach w Saint-Martin, Saint-Jacques oraz Notre-Dame.

Później tego samego dnia uderzono w Maryję oraz żłóbek w Saint-Julien de Lons. Następnymi celami były Artix, Mourenix i Denguin. We wszystkich przypadkach sposób działania był ten sam.

Policja pochwyciła jednego ze sprawców. Został uznany niepoczytalnym i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Mężczyzna nie odpowiadał na żadne pytania, nie wiadomo jednak, dlaczego. Czyżby była to nieznajomość języka? To w postępowej Francji ciężko ustalić. Policja sprawdza teraz, czy zatrzymany działał w pojedynkę.

Francuscy politycy potępili owe „akty nietolerancji”, nic jednak nie wskazuje na to, by ze sprawy wyciągnięto jakiekolwiek wnioski. Nie chodzi przecież o dewastację meczetów ani synagogi. Wiadomo, że obowiązkiem Katolików jest „nadstawić drugi policzek” – po cóż więc się przejmować…?

Zmieniony ( 12.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.