Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 60 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam?
Thursday 06 August 2020 23:30:02.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam? Drukuj Email
Wpisał: były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński   
12.01.2020.

Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam?

Rzepliński wprost o postępowaniu sędziów: „Potrzeba ważniejsza niż prawo” [VIDEO – w oryg. MD]]

https://nczas.com/2020/01/12/hit-internetu-rzeplinski-wprost-o-postepowaniu-sedziow-potrzeba-wazniejsza-niz-prawo-video/

Nie milkną echa wczorajszego przemarszu przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty”. Kolejnym „bohaterem” stał się były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Jego wypowiedź o togach stała się bowiem hitem internetu.

     Podczas Marszu Tysiąca Tóg sędziowie mieli przywdziać togi. Zamysł nie powiódł się jednak w całości, ponieważ prezes Sądu Rejonowego w Elblągu kazała swoim podwładnym złożyć stroje urzędowe w depozycie. Zostaną im wydane w poniedziałek rano. O legalność używania togi podczas manifestacji zapytany został Andrzej Rzepliński.

Zgodnie z art. 84 Prawa o ustroju sądów powszechnych, toga jest strojem urzędowym, używanym w budynku sądu. – Na podstawie tego artykułu, jeśli sędziowie dzisiaj na manifestacji, to jest zgodne z prawem czy nie? – pytał dziennikarz portau tvp.info.

To jest zgodne z potrzebą. Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam? – odparł Rzepliński.

Dziennikarz dopytywał byłego prezesa TK, czy potrzeba jest ważniejsza od prawa. – A potrzeba opluwania sędziów przez pana jest naturalna? – odbił piłeczkę Rzepliński. – I pan traci czas i ja – orzekł.

Zmieniony ( 12.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.