Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 20 arrow Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam?
Monday 26 October 2020 10:37:53.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam? Drukuj Email
Wpisał: były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński   
12.01.2020.

Rzepliński zgodne z potrzebą: Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam?

Rzepliński wprost o postępowaniu sędziów: „Potrzeba ważniejsza niż prawo” [VIDEO – w oryg. MD]]

https://nczas.com/2020/01/12/hit-internetu-rzeplinski-wprost-o-postepowaniu-sedziow-potrzeba-wazniejsza-niz-prawo-video/

Nie milkną echa wczorajszego przemarszu przedstawicieli „nadzwyczajnej kasty”. Kolejnym „bohaterem” stał się były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. Jego wypowiedź o togach stała się bowiem hitem internetu.

     Podczas Marszu Tysiąca Tóg sędziowie mieli przywdziać togi. Zamysł nie powiódł się jednak w całości, ponieważ prezes Sądu Rejonowego w Elblągu kazała swoim podwładnym złożyć stroje urzędowe w depozycie. Zostaną im wydane w poniedziałek rano. O legalność używania togi podczas manifestacji zapytany został Andrzej Rzepliński.

Zgodnie z art. 84 Prawa o ustroju sądów powszechnych, toga jest strojem urzędowym, używanym w budynku sądu. – Na podstawie tego artykułu, jeśli sędziowie dzisiaj na manifestacji, to jest zgodne z prawem czy nie? – pytał dziennikarz portau tvp.info.

To jest zgodne z potrzebą. Rozumie pan to? Rozumie pan, co ja do pana rozmawiam? – odparł Rzepliński.

Dziennikarz dopytywał byłego prezesa TK, czy potrzeba jest ważniejsza od prawa. – A potrzeba opluwania sędziów przez pana jest naturalna? – odbił piłeczkę Rzepliński. – I pan traci czas i ja – orzekł.

Zmieniony ( 12.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.