Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 144 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow Emerycie, twoją podwyżkę zje drożyzna
Wednesday 20 January 2021 18:05:07.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Emerycie, twoją podwyżkę zje drożyzna Drukuj Email
Wpisał: GUS   
16.01.2020.

Emerycie, twoją podwyżkę zje drożyzna

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/waloryzacja-emerytur-drozyzna-zniweluje-podwyzki-emerytur/s92b8sl?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Podwyżki emerytur dla części seniorów będą wyższe, niż zakładał rząd – i to jest dobra wiadomość. Zła jest taka, że mogą ich nawet nie odczuć w portfelu. Bo ceny żywności rosną jak szalone!

===============================

Cieszcie się osły, że wam się pensje podniosły 

A ja ceny podwoję - i tak wyjdę na swoje https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/waloryzacja-emerytur-drozyzna-zniweluje-podwyzki-emerytur/s92b8sl?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-1

==============================

Na większy zastrzyk gotówki mogą liczyć emeryci ze świadczeniami powyżej 1800 zł na rękę. Rząd zakładał, że waloryzacja w ich przypadku wyniesie 3,24 proc. Teraz wiadomo, że będzie wyższa. Główny Urząd Statystyczny podał, że ceny rosną szybciej, niż prognozował rząd, w związku z tym waloryzacja od marca dla grupy 40 proc. seniorów wyniesie nawet 3,74 proc.

Co z pozostałymi seniorami? Świadczenia osób z emeryturami i rentami wyższymi niż 943 zł i niższymi niż 1850 zł wzrosną o 57 zł miesięcznie. I to się nie zmieni.

Problem jednak w tym, że seniorzy większych kwot mogą w portfelu w ogóle nie odczuć! Właśnie przez drożyznę. Wczorajsze dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdzają to, co Polacy widzą już od miesięcy: ceny w sklepach są coraz wyższe.

Warzywa i owoce w 2019 r. zdrożały o 60 proc., mąka – o 12 proc., mięso i wędliny – ponad 20 proc. Winna jest susza i słabsze zbiory owoców i warzyw, a także afrykański pomór świń, który zdziesiątkował stada w Chinach. Przez to ceny wieprzowiny na światowych rynkach, a więc i w Polsce, poszły gwałtownie w górę. Ten rok nie będzie niestety lepszy.

Zmieniony ( 16.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.