Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Maryjne 19+ arrow Anglia posagiem Matki Bożej. Katolicy wracają do starego obrzędu po 600 latach
Saturday 19 September 2020 20:34:10.30.
migawki
 

20.09.20 Białystok, Poznań, Zamość – comiesięczne Msze Święte za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

===========================

S
zambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem??
Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??
 
W Y S Z U K I W A R K A
Anglia posagiem Matki Bożej. Katolicy wracają do starego obrzędu po 600 latach Drukuj Email
Wpisał: Anglia katolicka   
16.01.2020.

Anglia posagiem Matki Bożej. Katolicy wracają do starego obrzędu po 600 latach


http://www.pch24.pl/anglia-posagiem-matki-bozej--katolicy-wracaja-do-starego-obrzedu-po-600-latach,73380,i.html#ixzz6BD1L9yfG


29 marca 2020 odbędzie się ceremonia przekazania Anglii w wiano Matce Bożej. Brytyjscy katolicy przywracają średniowieczny zwyczaj po ponad 600 latach. „Historia pokazuje, że kiedy ludzie podporządkowują swoje życie woli Bożej, całe społeczeństwo ulega transformacji” – podkreślają.

 „W 1381 r. Anglia została poświęcona Maryi przez króla Ryszarda II, tym samym będąc wyróżnioną dla niej spośród innych narodów. W tym roku, chrześcijanie z Anglii są wezwani do osobistego poświęcenia Maryi, biorąc jej przykład jako pierwszego apostoła Chrystusa” – czytamy na stronie organizatorów akcji „Behold: The Dowry. Ever Ancient, ever New” (ang. Ujrzyjcie: Posag. Zawsze starodawny, zawsze nowy).

 Uroczystości zaplanowane na 29 marca będą polegać na ponownym złożeniu Anglii w wiano Matce Bożej, według obrządku króla Ryszarda II. Celem inicjatywy jest wymodlenie odnowy moralnej i duchowej całego narodu. „Historia pokazuje, że kiedy ludzie podporządkowują swoje życie woli Bożej, całe społeczeństwo ulega transformacji. Poprzez podjęcie zawierzenia w 2020 roku, możesz stać się częścią odnowy narodu, przyciągając nas, poprzez Maryję, bliżej woli naszego kochającego Pana” - czytamy na stronie organizatorów akcji.

 Aktu ponownego zawierzenia będzie można dokonać w całym kraju; w szkołach, katedrach, kościołach, domach i gdzie tylko możliwe. Parafie, organizacje i szkoły katolickie mogą dołączyć do inicjatywy modlitewnej za pomocą strony internetowej. Dzieło ponownego zawierzenia Anglii Matce Bożej zostało poprzedzone dwuletnimi przygotowaniami.

W tym czasie figura Matki Bożej znajdująca się w Walsingham – narodowym centrum maryjnym kraju, pielgrzymowała do każdej katolickiej katedry w Anglii; Liverpool, Brentwood, Belmont Abbey, Salford, Hallam, Shrewsbury, Middlesborough, Northampton, Southwark, Wschodnia Anglia, Portsmouth, Plymouth, Birmingham, Nottingham, Hexham i Newcastle, Leeds, Arundel i Brighton, Lancaster, Clifton i Westminster.

 Samo zawierzenie polegać będzie na odmówieniu specjalnej wersji Anioła Pańskiego wraz z aktem zawierzenia Anglii Matce Bożej. Za inicjatywę odpowiada Katolickie Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham oraz agencje medialne Peter’s House i Anchor Studios.

 Tradycja oddawania Anglii w wiano Matce Bożej sięga czasów św. Edwarda Wyznawcy (okres panowania 1042-1066) i stała się częścią średniowiecznej tradycji Anglii. Określenie Anglii jako „wiana Matki Bożej” zostało oficjalnie uznane przez papieża Leona XIII w 1893 r.

 Źródło: behold2020.com / anchorstudios.co.uk PR  

Zmieniony ( 16.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.