Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 30 gości
S T A R T arrow Klimaty i napór kłamstw arrow Głośna [wrzaskliwa] sekta klimatystów a logika 20+ arrow Bajka o tym jak to ludzie Matkę Ziemię jednym pierdnięciem zabili
Friday 04 December 2020 00:56:46.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Bajka o tym jak to ludzie Matkę Ziemię jednym pierdnięciem zabili Drukuj Email
Wpisał: klimatyści   
18.01.2020.
h3.cjk { font-family: "WenQuanYi Zen Hei"; }h3.ctl { font-family: "Lohit Devanagari"; }h1 { margin-bottom: 0.21cm; }h1.western { font-family: "Liberation Serif",serif; }h1.cjk { font-family: "WenQuanYi Zen Hei"; font-size: 24pt; }h1.ctl { font-family: "Lohit Devanagari"; font-size: 24pt; }p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }a:link { }

Bajka o tym jak to ludzie Matkę Ziemię jednym pierdnięciem zabili

[A te Polaczki to już strrrrasznie!!! MD]

https://stowarzyszenierkw.org/edukacja/bajka-o-tym-jak-to-ludzie-matke-ziemie-jednym-pierdnieciem-zabili/

Nieustannie bombardowani jesteśmy roszczeniami ekologistów związanych z przerażającym śladem węglowym, który po sobie zostawiamy.

Niektórzy w desperacji nawet się sterylizują, żeby tylko ratować planetę. Załączona ikonografika przedstawia nie tylko biologiczne możliwości człowieka, ale całą, globalną, przemysłową emisję CO2.

===========================

https://stowarzyszenierkw.org/wp-content/uploads/2020/01/898-kilkat.jpg

=========================

50 kratek po lewej przedstawia podział całości atmosfery ziemskiej na dwuprocentowe, niebieskie kwadraciki. Kratki po prawej, to powiększenie JEDNEGO (2% całej atmosfery) niebieskiego kwadracika z lewej na sto całkiem już maciupkich, jednoprocentowych kwadracików.

Jak widzimy, aktywność człowieka nie jest dla atmosfery zauważalna okiem nieuzbrojonym. Jest pomijalnym pierdnięciem dla matki ziemi.

Teraz spójrzmy, ile CO2 emituje Polska, że aż chcą zamykać kopalnie i nakładać podatki dla przemysłu (co zresztą łotry już zrobiły).

===========================

https://stowarzyszenierkw.org/wp-content/uploads/2020/01/896-polskie-co2.jpg

===========================

Zatem, za ile procent światowej emisji CO2 odpowiada Polska?

Analiza wspólnego Centrum Badawczego Unii Europejskiej z roku 2019, obejmująca dane do 2018 r. włącznie, podaje, że globalna emisja dwutlenku węgla w 2018r. wyniosła 37 887,224 megaton CO2. [Te idiotyczne dokładności !! MD]
W tym samym roku Polska odpowiada za wyemitowanie 333,862 megaton CO2 do atmosfery. Oznacza to, że nasz kraj odpowiada za 0,881% globalnej emisji dwutlenku węgla.
Chiny i Stany Zjednoczone, to kraje, które emitują najwięcej CO2. Pierwszy z gigantów odpowiada za 27,9% globalnej produkcji CO2 (11 255,878 megaton), a drugi za 13,9% (5 275,478 megaton).
Wszystkie kraje UE dla porównania, wyemitowały w tym samym czasie 3 457,285  megaton CO2, co odpowiada 9,1% globalnej emisji. Wysoko w rankingu plasują się także Indie (6,9%), Rosja (4,6%) oraz Japonia (3,2%).

Wynika z tego, że polską gospodarkę usiłuje się zarżnąć za redukcję 30% z 0,881% naszej emisji globalnej, czyli za ok. 0,62 prcenta. Pamiętając, że cała gra i obliczenia odbywają się w zakresie czterech żółtych kwadracików (niecałe 4%) stanowiących 3,4% z dwóch procent atmosfery będącej gazami cieplarnianymi (0,00068% atmosfery), uzyskujemy wynik polskiego wpływu na atmosferę rzędu 0,000408%, czyli dużo poniżej jednej pięciotysięcznej procenta.

EB

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.