Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow A sejm móóóówi TAK: arrow "Zjednoczona Prawica" pluje na groby? Lasek [Smoleński md] wybrany głosami PiS na przew. podkomisji.
Saturday 29 February 2020 05:39:31.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Zjednoczona Prawica" pluje na groby? Lasek [Smoleński md] wybrany głosami PiS na przew. podkomisji. Drukuj Email
Wpisał: Komisja Obrony Narodowej z Antonim Macierewiczem   
21.01.2020.

"Zjednoczona Prawica" pluje na groby? Lasek [Smoleński md] wybrany głosami PiS na przewodniczącego podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i NATO

https://wokolzamoscia.pl/zjednoczona-prawica-sama-pluje-na-groby-smolenskie-lasek-wybrany-glosami-pis-na-przewodniczacego-podkomisji-stalej-ds-wspolpracy-z-zagranica-i-nato/10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu pisowska większość w Komisji Obrony Narodowej (z Antonim Macierewiczem w stałym składzie) wybiera Macieja Laska na przewodniczącego podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i kontaktów z NATO. Kruk krukowi oka nie wykole  – informuje na Twitterze poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun@GrzegorzBraun_

10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu @pisorgpl-owska większość w Komisji Obrony Narodowej (z @Macierewicz_A w stałym składzie) wybiera @LasekMaciej na przewodniczącego podkom. stałej ds. współpr. zagr. i kontaktów z NATO. Kruk krukowi oka nie wykole ;-)

Komisja Obrony Narodowej powołała pięć podkomisji stałych: 1) ds. budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, 2) ds. struktury Sił Zbrojnych RP, 3) ds. współpracy z zagranicą i NATO, 4) ds. społecznych w wojsku, 5) ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Gdy podczas wyborów przewodniczących poszczególnych podkomisji została zgłoszona kandydatura posła KO Macieja Laska, Grzegorz Braun zgłosił swoją kontrkandydaturę. Innych kandydatów nie zgłoszono.

Maciej Lasek został wybrany 5 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw” i 4 wstrzymujących się. Za kandydaturą Brauna głosował wyłącznie on sam. Podkomisja liczy 14 członków, w tym PiS – 7, KO – 4, Lewica – 1, PSL – 1 i Konfederacja – 1.

Maciej Lasek był wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym komisji utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010. Lasek przyjął rosyjską wersję o przyczynach katastrofy zrzucającą winę na pilotów (zejście poniżej minimalnej wysokości i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg), krytykował prace podkomisji sejmowej Antoniego Macierewicza, był przeciwny ekshumacjom ciał ofiar. Twierdził też, że gen. Andrzej Błasik był obecny w kokpicie wywierając presję pośrednią na pilotów. Według Laska rosyjscy kontrolerzy nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę, ponieważ wskazywali załodze polskiego samolotu, że nie ma warunków do lądowania.

Maciej Lasek był wrogiem numer jeden Prawa i Sprawiedliwości. Jak to możliwe, że PiS zgodził się, aby Lasek został wybrany przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kontaktów z NATO?

źródło: stowarzyszenierkw.org

Zmieniony ( 21.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.