Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Francja 19+ arrow Francja: Lewacy zaatakowali autokar z "faszystami". Przewoził wiernych na pielgrzymkę do Pontmain
Sunday 27 September 2020 16:00:36.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Francja: Lewacy zaatakowali autokar z "faszystami". Przewoził wiernych na pielgrzymkę do Pontmain Drukuj Email
Wpisał: Caen w Normandii   
21.01.2020.

Francja: Lewacy zaatakowali autokar z "faszystami".

Przewoził wiernych na pielgrzymkę do Pontmain

https://nczas.com/2020/01/21/zaatakowali-autokar-z-faszystami-przewozil-katolikow-na-pielgrzymke/


Autobus przewoził katolickich pielgrzymów z Caen w Normandii do sanktuarium Pontmain w Mayenne. Około dwudziestu ubranych na czarno i zakapturzonych bojówkarzy przypuściło atak na autobus, w którym przebywały rodziny z dziećmi.

================

Wydarzenia te miały miejsce w niedzielę 19 stycznia, a autokar pomylono zapewne z przewozem ludzi do Paryża na wielką manifestację „Manifa dla wszystkich” w obronie rodziny.

Francuskie media o sprawie informowały marginesowo i z opóźnieniem.

Autobus wyjeżdżał z okolic domu diecezjalnego w Caen. Wtedy został zaatakowany przez grupę lewackich działaczy. Przednią szybę ostrzelano kulami z farbą, używając broni do paintballa. „Bez wątpienia mylili nas z autobusami Manif pour Tous” – opowiada ks. Laurent Berthou, rzecznik diecezji, który zauważa „poważny wzrost przemocy społecznej”.

„Apelujemy o pokój społeczny i wzajemny szacunek dla swoich opinii” i dlatego diecezja nie zamierza złożyć oficjalnej skargi – wyjaśnia. [Już dali ciała… MD]

Pielgrzymi udawali się do Pontmain z okazji 149. rocznicy Objawień Matki Bożej, które miały tam miejsce 17 stycznia 1871 r.

Autobusem podróżowało około pięćdziesięciu osób, w tym dzieci. Według rzecznika diecezji pasażerowie byli zszokowani atakiem. Nie mieli też pojęcia dlaczego są obiektem ataku i zablokowania wyjazdu autokaru z diecezjalnego parkingu.

Zmieniony ( 21.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.