Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow O mafiach i sprawiedliwości arrow Ryszard Krauze w Szwajcarii - a Sprawiedliwość nie wie...
Saturday 19 September 2020 02:08:49.30.
migawki
 

Szambelan Trzaskowski i jego doradca rzyciowy - Rabiej. A co z pontonowym bypassem?? Nie mogę znaleźć informacji, czy „Trzaskowianka” nadal delektuje ryby i ludzi??

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ryszard Krauze w Szwajcarii - a Sprawiedliwość nie wie... Drukuj Email
Wpisał: ALEKSANDRA RYBIŃSKA   
17.09.2007.

AFERA Oto tekst z Rzepy 17 IX. Podaję dla tych którzy tam nie zajrzeli. I dla przyszłych ocen rządu PiS-u. A gdzie afera? W tym, że dziennikarka go dopadła, a Sprawiedliwość RP – nie potrafi...

ALEKSANDRA RYBIŃSKA

Ryszard Krauze przebywa w Szwajcarii

Biznesmena odnaleźliśmy w apartamencie numer 430 w hotelu Park Hyatt Zürich

- Nie mam obowiązku z panią rozmawiać -powiedział "Rz" wyraźnie zdenerwowany Ryszard Krauze, którego odnalazłam w hotelu Park Hyatt Zürich.

Współwłaściciel Prokomu był obok Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego, czwartą osobą, którą zamierzała zatrzymać prokuratura. Wcześniej jednak wyjechał zagranicę i od tego czasu nie wypowiadał się publicznie.

Jak dowiedziała się "Rz" Krauze urządził sobie kwaterę główną w Zurychu. Tu, jeszcze przed zatrzymaniem Kaczmarka, rozmawiał z posłem Samoobrony Jackiem Woszczerowiczem. Stąd już po wybuchu afery podróżował do Kazachstanu i Stambułu. Właśnie w Turcji w ubiegłym tygodniu spotkał się z Wiesławem Walendziakiem, byłym posłem, którego zatrudnił, gdy ten zrezygnował z kariery politycznej.

Jak udało się ustalić "Rz", Krauze zatrzymał się w samym centrum Zurychu w luksusowym hotelu. Wynajmował tam apartament numer 430. W miniony weekend przebywał jednak poza hotelem. Dopiero około 23 w niedzielę pod hotel podjechały trzy luksusowe mercedesy. Wyraźnie rozbawiony biznesmen udał się do swego apartamentu. Towarzyszące mu osoby szybko opuściły hotel.

Krauze poproszony o wywiad kategorycznie odmówił. - Ja się z panią nie umawiałem - powiedział wyraźnie zdenerwowany. - Z panem nie można się umówić w żaden sposób. Dlaczego się pan ukrywa? -zapytałam. Po tej wymianie zdań biznesmen zatrzasnął drzwi i wezwał ochronę hotelową. Na niczym spełzły też próby telefonicznego skontaktowania się z nim za pośrednictwem recepcji. Choć wcześniej recepcja przyznała, że Krauze mieszka w hotelu, po spotkaniu z nim poinformowano mnie, że nikt taki w hotelu nie jest zameldowany.

ALEKSANDRA RYBIŃSKA z Zurichu

A oto, jak zabawnie (czy bezczelnie) komentuje się to następnegpo dnia:

Ziobro wyjaśnił, że najpierw prokuratorzy muszą mu oba zarzuty odczytać. A na razie to niemożliwe, bo biznesmen wyjechał z Polski. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", wypoczywa w Szwajcarii. Mówiło się, że nie wróci do kraju przed wyborami.

Ziobro nie chciał ujawnić, czy zostanie wydany Europejski Nakaz Aresztowania Krauzego. Wtedy można byłoby go zatrzymać za granicą. Jednak tylko na terenie Unii Europejskiej, zatem w Szwajcarii biznesmen byłby nietykalny.

Zmieniony ( 14.12.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.