Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 128 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow ekolo, lasy arrow Gorzkie słowa wdowy po ministrze Janie Szyszko: "Najgorsze ciosy były od swoich"
Sunday 24 October 2021 10:35:56.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Gorzkie słowa wdowy po ministrze Janie Szyszko: "Najgorsze ciosy były od swoich" Drukuj Email
Wpisał: "swoi"   
26.01.2020.

Gorzkie słowa wdowy po ministrze Janie Szyszko: "Najgorsze ciosy były od swoich"

https://www.magnapolonia.org/gorzkie-slowa-wdowy-po-ministrze-szyszko-najgorsze-ciosy-byly-od-swoich/

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczczono pamięć byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Konferencja zatytułowana „Oblicza ekologii” odbyła się pod patronatem TV Trwam i Radia Maryja – informuje portal wPolityce.pl.

Krystyna Szyszko, wdowa po ministrze środowiska na zorganizowanej w Toruniu konferencji poświęconej obliczom ekologii informowała, że największe ciosy otrzymywał od PiS.

Prof. Jan Szyszko zmarł 9 października 2019 r., kilkanaście dni przed wyborami parlamentarnymi.

Najgorsze ciosy były od swoich. Muszę o tym opowiedzieć. To jest trudne do uwierzenia. Mój mąż spotkał się z zarzutem, ty się chwalisz wiedzą, jedziesz tam, chwalisz się wiedzą i ich denerwujesz. Chodziło o Unię Europejską. Mąż to usłyszał od ważnej osoby w Prawie i Sprawiedliwości. Miał zarzut, że posługuje się wiedzą — mówiła Krystyna Szyszko.

Wdowa po prof. Szyszko powiedziała, że jej mąż miał zakaz występowania w publicznej telewizji.– Do końca, tuż przed śmiercią, a przecież była kampania wyborcza. Pan Jacek Kurski pilnował, aby drzwi TVP były dla męża zamknięte. To są fakty! – stwierdziła Krystyna Szyszko.

– Widział zagrożenia dla Polski wynikające z kuriozalnej doktryny klimatycznej sprowadzającej się do limitowania emisji CO2 i handlu nimi. To on, dzięki roztropnie prowadzonym negocjacjom doprowadził do podpisania porozumienia paryskiego COP21 w 2015 roku, w którym ustalono między innymi, że w nowoczesnym procesie spalania stałych nośników energii emisja CO2 jest i może być odpowiednio pochłaniana przez racjonalnie prowadzoną gospodarkę w zakresie leśnictwa i rolnictwa — mówił podczas konferencji brat Andrzej Szyszko.

Andrzej Szyszko powiedział, że jego brat wiedział, jak posiadaną wiedzę z pożytkiem wykorzystywać na rzecz modernizacji Polski.

Należał do tych nielicznych ludzi nauki, którzy pokazują, jak wiedzę wdrażać w proces modernizacji gospodarczej Polski. Uważał, że wykorzystanie własnych bogatych, różnorodnych zasobów energetycznych jest podstawą budowy niezależności i siły potencjału gospodarczego naszej ojczyzny, a co za tym idzie, ożywienia inwestycyjnego w poza konsumpcyjno-usługowym wymiarze — podkreśliłZmieniony ( 26.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.