Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 69 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Wojny przeciw "negacjonistom" Prawdy arrow Aleksander graf Pruszyński do prezydenta Izraela Re'uwen Riwlin
Sunday 27 September 2020 16:32:31.30.
migawki
 

                        27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Aleksander graf Pruszyński do prezydenta Izraela Re'uwen Riwlin Drukuj Email
Wpisał: Aleksander graf Pruszyński   
29.01.2020.

Aleksander graf Pruszyński do prezydenta Izraela .

oraz:

Prezes Żydowskiego Kongresu

ZG Kongresu Polonii Amerykańskiej

ZG Kongresu Polonii Kanady

Prezes Muzeum Yad Vashem

Żydowski Instytut Historyczny

Instytut Pamięci NarodowejDo dyskusji na temat stosunków polsko-żydowskich trzeba dodać trzy rzeczy.1- Medale Yad Vashem.

Każda armia świata, w tym izraelska, ma dwa czy trzy różne medale czy ordery. Jedne za większe bohaterstwo drugie za mniejsze.

Więc czy można nadawać ten sam medal temu komu groziła śmierć za ratowane Żyda i temu co groziło tylko więzienie?

Dlatego Yad Vaszem powinien mieć 2 medale, złoty dla tych którym zagroziła śmierć - czyli Polakom i ludziom na Wschód od Bugu i srebrny wszystkim innym co to im nie groziło.

Dodam, że w Toruniu w wyniku wysiłków Ojca Rydzyka jest lista 2000 Polaków, których za ratowanie Żydów zamordowali Niemcy zaś w całej zachodniej Europie zamordowano za to JEDNA osobę.2 - ilość uratowanych Żydów w Polsce

Po 1990 roku powstała w Warszawie organizacja Dzieci Holocaustu, czyli Żydów co przeżyli Holocaust i wydała w 5 tomach wspomnienia 157 swych członków.

W Encyklopedii Holocaustu podane są informacje o tych co ratowali Żydów i dostali medal z Yad Vashem oraz nazwiska tych co wnioskowali o ich odznaczenie. Okazało się, że tylko 11 czyli 7 % z nich załatwiło swym wybawcom medale.

Jeśli więc przyjmiemy, że to „próbka losowa” całej populacji Żydów i tylko 7 % uratowanych Żydów okazało swą wdzięczność i porównamy to do 7 000 medali dotąd przyznanych to można powiedzieć, że Polakom należy się nie 7 000 medali a 100 000.3 - Polacy mordowali Żydów.

W każdym kraju nawet w czasie pokoju są morderstwa i Polska nie była w tym zakresie wyjątkiem. Już 2 września w Polsce moc kryminalistów zwolniono z więzień co spowodowało wzrostu przestępczości w latach 1939-1945 w okupowanej Polsce.

Niewątpliwie „jacyś” indywidualni Polacy w tym czasie zamordowali jakichś Żydów.

Ile było tych przepadków nikt nie zbadał ale wiadomo tylko, że było sporo z „szmalcowników”, czyli ludzi. którzy szantażowali Żydów ich ujawnieniem Niemcom i tak ich okradali. 

Jest lista 49, takich ludzi których za to sąd podziemnej Polski skazał na śmierć i te wyroki były wykonywane.

Mówienie, że Polacy jako cały naród mordowali Żydów jest podobnym kłamstwem jak powiedzenie, że wszyscy Żydzi mordowali Palestyńczyków.

Jak mi wiadomo dotąd Żydowski Instytut Historyczny w Warszawie nie zbadał ilu Polaków zamordowało Żydów więc może Pan Prezydent Izraela mu to nakaże.

Z poważaniem.Aleksander graf Pruszyński

PS. Moja Matka uratowała dwie Żydówki ale medalu nie ma bo jedna z nich zmarła kilka miesięcy po wojnie a świadków nie Żydów w Yad vashem się nie uznaje. Druga dała znać o sobie dopiero koło 2002 a potem zaraz zmarła.
Zmieniony ( 29.01.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.