Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK cz. IV arrow zmiana strategii: "List z Polski" już nie jest ignorowany
Saturday 22 February 2020 01:56:01.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
zmiana strategii: "List z Polski" już nie jest ignorowany Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.12.2010.

Uwaga, zmiana strategii: "List z Polski" Mariusza Pilisa już nie jest ignorowany. Teraz jest atakowany

2010-12-01 List_z_Polski

            No tak, przemilczenie jest dobrą strategią, ale jednak przy pewnym poziomie masowości trzeba działać, trzeba postawić tamę. Nie może być przecież tak, że my tu milczymy, a tamci po cichu rosną w siłę. O, nawet nie wiecie, jak szybko potrafią urosnąć w siłę, w sposób niemal niewidoczny. Potem wychodzą i mamy problem. Widzieliście, żałobę, przecież mało nie straciliśmy kontroli nad emocjami ludzi. Że my ich nagłośnimy, jeżeli o nich napiszemy? Już się sami nagłośnili, już nie ma się co szczypać. Trzeba działać.

Wyprodukowany dla holenderskiej telewizji film Mariusza Pilisa pt. "List z Polski", bije rekordy popularności. Oczywiście w internecie, ponieważ telewizji polskich takie dzieła nie interesują. W sprawie Smoleńska - jeśli dokument zagraniczny - to tylko z Rosji (emisja przez TVP2). Własna produkcja nie za wcześnie (może na rocznicę? Ale bez żadnych śledztw), no i trzeba tam dać sprawdzonych ludzi.

            W każdym razie "List z Polski" radzi sobie bez wsparcia głównych mediów. Do tej pory obejrzało go na YouTube 230 tys. Mariusz Pilis  tak mówił o swoim pomyśle:

(...) opowiedziałem to, o czym Polacy w gruncie rzeczy wiedzą najmniej. Czyli, jaki sygnał poszedł w świat po tej tragedii, a zwłaszcza do naszych sąsiadów. Chciałem pokazać, jak ta katastrofa wpisuje się w pewien obszar gry na kontynencie eurazjatyckim.

            Jest sukces, musi być odpowiedź (przy okazji mamy precyzyjną jasność, że wynik powyżej 230 tys. odsłon wymaga reakcji). W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" znany z zajmowania się sprawami specjalnie ważnymi, red. Wojciech Czuchnowski stwierdza:

Z filmu o katastrofie smoleńskiej wyemitowanego przez holenderską telewizję publiczną widz może dowiedzieć się, że wypadek prezydenckiego samolotu był częścią planu zniewolenia Polski. Lub zemstą na Lechu Kaczyńskim. (...)

Za co zemsta? Za interwencję Lecha Kaczyńskiego latem 2008 r. podczas konfliktu gruzińsko-rosyjskiego. (...)

(...) Pilis poszerza kontekst historyczny o nawiązanie do obrazu Matejki "Rejtan - upadek Polski". (...) Na koniec wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (...).

Po obejrzeniu filmu zachodni widz musi dojść do przekonania, że katastrofa nie mogła być nieszczęśliwym wypadkiem spowodowanym przez ludzkie błędy. Sztuczna rosyjska mgła z ostatniej części filmu to narzędzie okrutnej historii, której Polska od wieków była i jest ofiarą.

            Polski widz i bez tego filmu dochodzi do zbliżonych wniosków. A film Pilisa - świetny. Tym bardziej świetny, że nawet "GW" nie za bardzo ma się do czego czepnąć.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.