Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 95 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Rosja - postępy arrow Miedwiediew? Nie mam czasu
Monday 18 February 2019 21:26:14.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Miedwiediew? Nie mam czasu Drukuj Email
Wpisał: Maciej Walaszczyk   
01.12.2010.
Miedwiediew? Nie mam czasu

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101201&typ=po&id=po22.txt

Rektor jednej z warszawskich uczelni odmówił udziału w spotkaniu z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem, które Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego planuje podczas zbliżającej się wizyty 6 grudnia. Urzędnikowi, który dzwonił do niego z zaproszeniem i terminem spotkania, odpowiedział grzecznie: "Gram w tym czasie w siatkówkę".

- W Kancelarii Prezydenta na razie nie ma gotowego ostatecznego planu wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej w Polsce - usłyszeliśmy w biurze prasowym Kancelarii Prezydenta. Ale na pewno takie spotkanie rektorów polskich jest planowane. Jednak nie wszyscy rektorzy palą się do spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej. W maju br. rosyjski gigant energetyczny spółka Gazprom oraz Uniwersytet Warszawski, a dokładnie Instytut Stosunków Międzynarodowych, podpisały umowę o współpracy. Gazprom, reprezentowany przez jego szefa Aleksandra Miedwiediewa, zadeklarował pomoc stypendialną dla doktorantów, którzy w swoich badaniach zajmą się tematyką związaną z międzynarodowym rynkiem gazowym. A prorektor UW Tadeusz Tomaszewski tłumaczył, że oferta Gazpromu jest dla uczelni "szczególnie atrakcyjna, bo pozwala na promowanie najmłodszych pracowników naukowych". Komentatorzy nie mieli wątpliwości, że taka współpraca grozi zbudowaniem przez Gazprom silnego prorosyjskiego lobby wśród ekspertów i analityków zajmujących się stosunkami międzynarodowymi i rynkiem paliw.
Maciej Walaszczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.