Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 21 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Małgorzata Todd 20 arrow Medycyna i polityka
Friday 05 June 2020 05:39:06.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Medycyna i polityka Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Todd   
08.02.2020.

Medycyna i polityka


http://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=347&wysijap=subscriptions

[Szanowni Państwo, 

Nadal nie mogę wysyłać kolejnych numerów „INTERNETOWEGO KABARETU” jak dawniej. Przesyłam więc link z prośbą o przekazanie osobom zainteresowanym.

Zapraszam też na stronę www.mtodd.pl gdzie są wcześniejsze numery w zakładce SOBOTNIK.  Pozdrawiam ]

=====================================

 Małgorzata Todd

Szanowni Państwo!

    Dosypywanie pieniędzy do chorej służby zdrowia, to jak maść na szczury - niczego nie zmieni. W przychodniach może znajdą się nowe meble, a w szpitalach sprzęt wysoko zaawansowanej technologii, którego nie ma kto obsługiwać, bo ci, którzy to potrafili dawno powyjeżdżali za chlebem, tam gdzie lepiej im płacą.

     Wszyscy wiedzą, że wykształcenie lekarza kosztuje krocie. Podatnik finansuje to bez mrugnięcia okiem, bo nie ma bladego pojęcia, że wyrzuca pieniądze w błoto. Wystarczyłoby, żeby student medycyny otrzymywał kredyt w wysokości kosztów jego kształcenia, który byłby zobowiązany spłacać z przyszłych godziwych zarobków w kraju.

Dlaczego więc się go nie wprowadza? Bo może nie byłoby to korzystne dla krajów, do których nasi absolwenci wyjeżdżają. Albo na przykład wielkie korporacje farmaceutyczne na to się nie zgadzają. Nasuwa się pytanie - kto tu rządzi? Zostawmy jednak to pytanie na razie bez odpowiedzi, zwłaszcza, że pewnemu super doktorowi wydaje się, że rządzi on i tylko on.

     A może rzeczywiście ma coś do powiedzenia ten lekarz-łapówkarz, który wielokrotnie, skromnie podkreśla, że jest trzecią osobą w państwie, ale zachowuje się jak pierwsza. Właśnie ogłosił, że prezydent Francji uzyskał u niego zgodę na audiencję. Ciekawe czego miałaby ta konsultacja dotyczyć - łapówek, czy pałowania przeciwników politycznych na ulicach francuskich miast? A może będzie to tylko okazja do dalszego nadymania się własną wielkością albo rywalizacja kto bardziej przekroczy granicę śmieszność?

     Nad balonem z wirusem w koronie, chociaż to też styk medycyny z polityką, zastanowimy się innym razem.

 Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Zmieniony ( 08.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.