Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Nie szczepić 20+ arrow Wielki sukces WHO ! Koronawirus! Nie jesteśmy bezbronni !!
Friday 23 April 2021 03:16:56.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wielki sukces WHO ! Koronawirus! Nie jesteśmy bezbronni !! Drukuj Email
Wpisał: WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.   
12.02.2020.

Wielki sukces WHO: „Zmieniliśmy nazwę koronawirusa. Jest poprawna politycznie i łatwiej ją wymówić”.

Nie jesteśmy bezbronni !!

https://nczas.com/2020/02/12/tak-who-walczy-z-epidemia-zmienilismy-nazwe-koronawirusa-jest-poprawna-politycznie-i-latwiej-ja-wymowic/

Na razie WHO nie udało się opracować szczepionki na koronawirusa. Organizacja ma jednak na koncie inny „sukces”. Zmienili nazwę wirusa na bardziej poprawną politycznie i łatwiejszą do wymówienia.

     Do tej pory koronawirus nosił roboczą nazwę 2019-nCoV. Naukowcy, którym nie udało się jeszcze opracować szczepionki, nadali mu nowy przydomek. Od teraz fachowa nazwa koronawirusa to Covid-19.

     Eksperci zaznaczają, że zależało im na tym, aby nowa nazwa była poprawna politycznie. Chodziło o to, by nie wywoływała negatywnych skojarzeń i nie kojarzyła się z konkretnym krajem czy narodowością.

Drugą istotną rzeczą była dla nich wymowa. Covid-19 nie powinien stwarzać problemów z wymową dla osób, które posługują się innym językiem niż angielski.

Szczepionki jeszcze specjalistom z WHO wynaleźć się nie udało. Zaznaczają oni jednak, że szukanie lekarstwa to tylko część ich pracy.

Opracowywanie szczepionek i środków leczniczych to ważna część programu badań, ale tylko część. Opracowanie ich zajmie trochę czasu, ale nie jesteśmy bezbronni mówił w Genewie szef organizacji Tedros Adhanom Ghebreyesus.


Zmieniony ( 12.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.