Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Podatki to "nasze zbawienie" arrow Bezczelność ministra Schreibera. "Podatek cukrowy to co najwyżej pewnego rodzaju opłata"
Friday 28 February 2020 06:42:47.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Bezczelność ministra Schreibera. "Podatek cukrowy to co najwyżej pewnego rodzaju opłata" Drukuj Email
Wpisał: Minister Łukasz Schreiber, PiS   
13.02.2020.

Bezczelność ministra Schreibera. "Podatek cukrowy to niestosowna nazwa, to co najwyżej pewnego rodzaju opłata"

A akcyza nie jest podatkiem.

https://wolnosc24.pl/2020/02/12/bezczelnosc-ministra-rzadu-pis-podatek-cukrowy-to-niestosowna-nazwa-to-co-najwyzej-pewnego-rodzaju-oplata-video/

Rząd PiS przeforsował ostatnio wprowadzenie podatku cukrowego.

Minister Łukasz Schreiber uważa, że nazwa podatek jest niestosowna w tym przypadku.

Minister Łukasz Schreiber gościł w studio propisowskiej telewizji TVP Info. Prowadzący program „Minęła 9” dziennikarz nieoczekiwanie przywołał słowa posła Konfederacji Konrada Berkowicza, który pytał jak PiS śmie podnosić podatki skoro miał je obniżać?

Minister Łukasz Schreiber skrzywił się lekko na takie pytanie. Z politowaniem pokiwał głową i stwierdził, że to nie jest podatek cukrowy.

To nie jest podatek cukrowy, co najwyżej, co najwyżej pewnego rodzaju opłata mówił jąkając się.

Następnie wyjaśnił, że rządowi nie chodzi o podatki ani nie chce on zabierać pieniędzy obywateli. Cel jest szczytny a jest nim oczywiście o zdrowie obywateli.

Sądząc z miny prowadzącego wywiad dziennikarza nawet on nie kupuje tak bezczelnego tłumaczenia.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz kiedy przedstawiciele obozu władzy próbują zakłamywać rzeczywistość i zastępować słowo podatek innym. W ubiegłym roku poseł Marcin Ociepa poszedł na całość i w telewizyjnym studio przekonywał, że akcyza nie jest podatkiem.

Zmieniony ( 13.02.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.