Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 142 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow SZtuczki i sztuka - POSTĘPY arrow "Zenek" najgorszym filmem roku ?
Monday 25 October 2021 15:27:31.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Zenek" najgorszym filmem roku ? Drukuj Email
Wpisał: "Zenek" - film wypr... przez TVP,   
20.02.2020.

"Zenek" najgorszym filmem roku ?

[O Zenku w życiu nie słyszałem, wyjców z TV nie widuję, nie słuchuję. A oglądać "wiadomości" muszę.. Text umieszczam, bo w TVKury dużo i nudno o tym filmie trują . . Żeby ktoś z czytelników się nie nabrał. MD]

20.02.2020 https://prawy.pl/106878-zenek-najgorszym-filmem-roku/


W kinach grany jest teraz "Zenek" - film Jana Hryniaka wyprodukowany przez TVP, który opowiada o życiu Zenona Martyniuka, gwiazdy disco polo. Biorąc pod uwagę oceny tego filmu dokonane przez internautów, może się okazać, że dostanie on miano najgorszego filmu tego roku. Według zagranicznego serwisu filmowego IMDb "Zenek" uzyskał drugie miejsce wśród 6 tys. ocenianych tytułów... ale od końca. Przegrał jedynie z tureckim filmem klasy "B" opowiadającym o zaginionym bracie Lucky Luke'a, który żyje w północnej Turcji i tam walczy z bandytami.

Z kolei na polskim Filmwebie film otrzymał punktację 2/10, a został oceniony przez ponad 9 tys. osób.

Krytycy zwracają uwagę, że film miał wielki potencjał, bo Zenon Martyniuk jest bardzo znany, ma wielu fanów, a sam temat disco polo lat 80. i 90. to wspaniały materiał na komedię. Problem w tym, że twórcy potraktowali go zbyt poważnie, nie chcąc zapewne urazić Martyniuka, przez co film jest drętwy i nudny. W dodatku, nie jest wcale wspaniałą laurką dla piosenkarza, bo nie pokazuje on, dlaczego właśnie ten oto chłopak zrobił karierę. Brakuje w nim też największych przebojów Martyniuka, bo produkcja skupia się na wcześniejszym okresie życia i twórczości piosenkarza. W związku z tym nie ma w nim nic, co przekonuje do pójścia do kina.

Zmieniony ( 20.02.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.