Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 108 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow o ZBOCZEŃCACH II część arrow "Queer UW"  : sprzeciw wobec organizacji promującej homoseksualizm
Sunday 18 April 2021 23:17:38.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Queer UW"  : sprzeciw wobec organizacji promującej homoseksualizm Drukuj Email
Wpisał: fronda   
02.12.2010.

"Queer UW" : sprzeciw wobec organizacji promującej homoseksualizm

26 listopada 2010 http://fronda.pl/news/czytaj/warszawa_studencka_demonstracja_sprzeciwu_wobec_organizacji_prom

Dziś w Warszawie miał miejsce protest przeciwko rejestracji w ramach Uniwersytetu Warszawskiego stowarzyszenia „Queer UW”

Dziś w Warszawie miał miejsce protest przeciwko rejestracji w ramach Uniwersytetu Warszawskiego stowarzyszenia „Queer UW”, zrzeszającego osoby z kręgów LGBT (m.in. gejów, lesbijki, transwestytów i biseksualistów), organizowany przez Krucjatę Młodych w Życiu Publicznym.

Demonstracja, początkowo mająca odbyć się pod rektoratem uczelni, została przeniesiona poza bramy uniwersytetu, z powodu braku zgody Jej Magnificencji Rektor na jej przeprowadzenie.

Jak mówi Maciej Maleszyk, jeden z organizatorów manifestacji, protestującym „zamknięto usta”.

Organizatorzy protestu wskazują na szczególną szkodliwość powstania organizacji „Queer UW”. Stowarzyszenie to bowiem podejmuje próbę redefinicji podstawowych pojęć z zakresu moralności oraz kultury, jakimi są rodzina, tożsamość, seksualność.

 Dla portalu Fronda.pl mówi Marcin Iwanowski, student Uniwersytetu Warszawskiego, związany z Krucjatą Młodych w Życiu Publicznym:

Stowarzyszenie „Queer UW” ma jeden cel: włączenie się w promocję homoseksualizmu i zboczeń z nim związanych w ramach środowiska akademickiego związanego z UW. Organizacja ta stanowi zagrożenie przede wszystkim ze względu na to, że zezwalając na jej legalizację, uczelnia utożsamia się z promowanymi przez nią poglądami dotyczącymi redefinicji pojęć takich jak płciowość, rodzina.

„Queer UW” występuje przede wszystkim przeciwko tradycyjnemu porządkowi wartości. Jest ona elementem dającej się łatwo zauważyć na całym świecie rewolucji, mającej wprowadzić specyficzną równość, niezgodną z naturą i porządkiem ustanowionym przez Boga.

Co w takiej sytuacji mogą robić studenci nie zgadzający się z promocją tego typu postaw na uczelniach? Jako osoby niezaangażowane w życie publiczne bądź stowarzyszenia sprzeciwiające się promocji homoseksualizmu, możemy podpisywać różnorodne petycje będące wyrazami protestu, pisać listy sprzeciwu do zarządu uczelni. Możemy też oczywiście angażować się w działalność organizacji broniących sfery publicznej przed promocją zachowań homoseksualnych.

Powstanie takiego stowarzyszenia jak „Queer UW” mocno obniży prestiż Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnia posiada swoją historię oraz renomę wynikające z tradycji, które bardzo uwiarygadniają go jako ośrodek akademicki. Wyrażając zgodę na powstanie takiej organizacji, uczelnia opowiada się po stronie promotorów zboczeń.

 Według nieoficjalnych informacji, o godzinie 17:00 miało odbyć się spotkanie rejestrujące kontrowersyjne stowarzyszenie.

Rektorat uczelni zaprzecza, jakoby zajmował się promocją homoseksualizmu.

Małgorzata Bełzowska

Zmieniony ( 02.12.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.