Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 29 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Chiny, Daleki Wschód arrow Hongkong: Wielki Post bez Mszy św. i spowiedzi
Wednesday 23 September 2020 01:12:26.30.
migawki
 

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Hongkong: Wielki Post bez Mszy św. i spowiedzi Drukuj Email
Wpisał: Hongkong   
26.02.2020.

Hongkong: Wielki Post bez Mszy św., spowiedzi i wspólnych nabożeństw.

To efekt koronawirusa


http://www.pch24.pl/hongkong--wielki-post-bez-mszy-sw---spowiedzi-i-wspolnych-nabozenstw--to-efekt-koronawirusa,74214,i.html#ixzz6F31ZPCAvBezterminowe zawieszenie sprawowania Mszy św. z udziałem wiernych, możliwość odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej jedynie prywatnie a nawet brak możliwości przystępowania do Sakramentu Pojednania [wnuczka mnie oświeciła, że tak w kościele postępu nazywają Spowiedź. MD]- tak diecezja Hongkongu będzie przeżywać Wielki Post. Wszystko w związku zaostrzonymi przepisami bezpieczeństwa, mającymi na celu zapobieganie dalszym zarażeniom koronawirusem Covid-19.

 Radykalne decyzje zostały podjęte przez administratora apostolskiego diecezji Hongkongu kard. Jonha Tonga, w związku z obowiązującymi w tym rejonie nadzwyczajnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i rosnącą wciąż liczbą zakażeń koronawirusem Covid-19. „Nasza lokalna wspólnota robi, co może, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa” - napisał hierarcha w komunikacie, przedstawiającym najnowsze decyzje dotyczące sprawowania sakramentów i dostępności kościołów dla wiernych.

 W świetle tych decyzji, świątynie pozostaną otwarte dla wiernych, chcących modlić się indywidualne, jednak do odwołania pozostają zawieszone wszelkie zgromadzenia i spotkania - w tym także celebrowanie Mszy św. w obecności wiernych i posługa spowiedzi. Wyjątek stanowią śluby i pogrzeby, w których może jednak uczestniczyć jedynie najbliższa rodzina. W Wielkim Poście wierni zapraszani są do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej i duchowym uczestnictwie we Mszach św. transmitowanych online, a także do rozważania Słowa Bożego przewidzianego na kolejne dni.

 „Zazwyczaj Kościół zachęca wiernych do spowiadania się w okresie Wielkiego Postu. Jednak w zaistniałych okolicznościach, dla niektórych wiernych pójście do spowiedzi mogłoby okazać się ryzykownym, mogą jednak być pewni, że szczere pragnienie przystąpienia do Sakramentu Pojednania, wraz ze szczerą modlitwą i podjęcia praktyk pokuty i miłosierdzia, wypełnią wielkopostny obowiązek pokutny” - zapewnił hierarcha.

 Według poniedziałkowych informacji, 79 mieszkańców Hongkongu zostało zarażonych koronawirusem Covid-19, a dwoje z nich zmarło.

 Źródło: KAI MA

=====================

Wskaźnik dzietności wynosi tam między 0,94 a 1.37 [minimum dla stabilności – 2.2].

Ludności ok 7.6 miliona., więc zwykła śmiertelność to ok. 80 tysięcy rocznie, czyli 7 tys. miesięcznie.... MD

 

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.