Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 99 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow A sejm móóóówi TAK: arrow Zwłoki Senatu ws. specustawy. "Czekano, żeby Grodzki wrócił z urlopu".
Tuesday 26 May 2020 22:45:38.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Zwłoki Senatu ws. specustawy. "Czekano, żeby Grodzki wrócił z urlopu". Drukuj Email
Wpisał: Grodzki   
10.03.2020.

Zwłoki Senatu ws. specustawy.

"Czekano, żeby Grodzki wrócił z urlopu".

fa, wm 10.03.2020,

https://tvp.info/47054276/zwloka-senatu-ws-specustawy-czekano-zeby-grodzki-wrocil-z-urlopu


Ta zwłoka Senatu jest zastanawiająca. Część senatorów zastanawia się, czy była ona spowodowana nieobecnością marszałka Tomasza Grodzkiego w Polsce – mówi w rozmowie z portalem tvp.info poseł PiS Radosław Fogiel, pytany o to, dlaczego Senat przyjął rządową specustawę ws. zwalczania koronawirusa dopiero pięć dni po tym, jak zrobił to Sejm.

Nie ma wątpliwości, że to na niego czekano, by sprawę procedować. Widzimy zachowanie Grodzkiego, przedkładające interes prywatny – wyjazd na urlop – nad dobro publiczne – ocenia z kolei politolog Artur Wróblewski.


Sejm uchwalił w poprzedni poniedziałek ustawę wprowadzającą szczególne rozwiązania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Z kolei Senat dopiero w piątek po południu rozpoczął prace nad ustawą i tego dnia poparł ją bez poprawek, o co apelował premier Mateusz Morawiecki.

Dlaczego Senat czekał pięć dni na rozpoczęcie procedowania ustawy? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że marszałek Tomasz Grodzki przebywał ostatnio we Włoszech i Japonii,

[----, bo bla-bla. MD]

Zmieniony ( 10.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.