Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow świrus w koronie - strona polityczna i duchowa arrow Dyktatura biopolityki: Stan wyjątkowy we Włoszech.
Thursday 01 October 2020 21:38:23.30.
migawki
 

Księga Rodzaju 1:27 - I stworzył Bóg człowieka na obraz swój, na obraz Boży stworzył go, mężczyzną i niewiastą stworzył ich.

Genesis 5:2 - Mężczyzną i niewiastą stworzył ich, i błogosławił im, i nadał imię Adam w dzień w którym zostali stworzeni.

Mateusz 19:4 - A On odpowiadając rzekł im: Nie czytaliście, że „Ten który stworzył człowieka na początku, mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. I rzekł: dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i złączy się z żoną swoją i będą dwoje w jednym ciele. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co więc Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.

Marek 10:6 - Ale od początku stworzenia „mężczyzną i niewiastą uczynił ich Bóg”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Dyktatura biopolityki: Stan wyjątkowy we Włoszech. Drukuj Email
Wpisał: RAM   
10.03.2020.

Dyktatura biopolityki: Stan wyjątkowy we Włoszech.


RAM  10 marzec 2020   http://ram.neon24.pl/post/153593,dyktatura-biopolityki-stan-wyjatkowy-we-wloszech

 

Wczoraj, późnym wieczorem, premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił cały kraj tzw. «strefą czerwoną» (określając ją jako «chroniona»), co w praktyce oznacza, że obywatelom wolno poruszać się jedynie w granicach własnej gminy (magistratu). Wyjazd poza jej granice dozwolony jest jedynie w przypadku pracowania poza nią, wizyty u lekarza i konieczności dostarczania żywności podeszłym wiekiem krewnym.

  Terror na temat koronawirusa uprawiany jest przez włoski, lewacki rząd oraz lewackie kanały telewizyjne pomimo statystyk, które mówią, że:

  «Średni wiek zmarłych pacjentów, którzy byli pozytywny na test identyfikujący COVID-2019 wynosi 81 lat; są to przeważnie mężczyźni – w ponad dwóch trzecich przypadków przewlekle chorzy, cierpiący na trzy lub nawet więcej chorób, co potwierdza analiza danych 105 włoskich pacjentów, którzy zmarli przed dniem 4 marca, przeprowadzona przez państwowy Istituto Superiore di Sanità.

Większość zgonów, tj. 42,2% nastąpiła w grupie wiekowej 80-89 lat, 32,4% między 70 a 79 rokiem życia, 8,4% między 60 a 69 rokiem życia, 2,8% między 50 a 59 rokiem życia i 14,1% powyżej 90 roku życia».

http://www.salute.gov.it/portale/news/p3_2_1_1_1.jsp?lingua=italiano&menu=notizie&p=dalministero&id=4163

  Mniej więcej takie same dane podawane były także w dniu 6 marca 2020.

  W odniesieniu do tego faktu, niektórzy blogerzy włoscy cytują wypowiedź Michaela Bloomberg'a, który powiedział jakiś czas temu, że osób powyżej 90 roku życia nie należy leczyć.

  https://twitter.com/i/status/1229127380402393088

  Wydaje się, że rząd włoski ściśle nadzorowany jest przez "komisarza", jako że konsulentem Giuseppe Conte – przewodniczącego Rady Ministrów – jest przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia, niejaki profesor Gualtiero Walter Ricciardi – wszechobecny w kanałach i programach telewizyjnych, były doradca firm-producentów szczepionek, wielokrotnie oskarżany we Włoszech o konflikt interesów.

  Od dwóch tygodni, «komisarz» broni dyrektyw rządu, terroryzuje opinię publiczną przy pomocy katastroficznych scenariuszy i zamartwia się tym, że wirus może wśród Włochów «rozprzestrzenić klimat ksenofobii i rasizmu wobec cudzoziemców».

Walter Ricciardi posiada bogaty życiorys: jest profesorem zwyczajnym Higieny Ogólnej i Stosowanej na Uniwersytecie Katolickim, niedawno został mianowany szefem organu o nazwie "Mission Board for Cancer" – ustanowionego przez Komisję Europejską w ramach Horizon Europe – (2021-2027), który będzie oceniał i zatwierdzał finansowanie projektów badawczych w dziedzinie onkologii. «Komisarz» ma także przeszłość aktora.

  Niedawno Ricciardi oświadczył: "Obecnie, powinniśmy zapewnić funkcjonowanie sojuszu między nauką, polityką i mediami – trzema filarami, które mogą coś zmienić"(chodzi o eliminację prawdziwej polityki i zastąpienie jej dyktaturą tzw. biopolityki lub biofaszyzmu, co obserwujemy dzisiaj).

(Z ostatniej chwili: Walter Ricciardi stanie się prawdopodobnie superkomisarzem ds. koronawirusa we Włoszech; prognozuje, że stan wyjątkowy może potrwać długo.)

Przypomnijmy iż premier-adwokat Giuseppe Conte [na którego – podobnie zresztą jak sprawa ma się z Mateuszem Morawieckim – nikt, nigdy we Włoszech nie głosował] pochodzi «ze stajni» lewackiego kardynała Achille Silvestrini – jednego z hersztów tzw. «Mafii San Gallo», która wyreżyserowała i wyprodukowała «papieża Franciszka». Conte, w czasach swych studiów rzymskich był stypendystą «Collegio Villa Nazareth» - instytucji zarządzanej właśnie przez postępaka Silvestrini.

 https://it.wikipedia.org/wiki/Collegio_universitario_Fondazione_Comunit%C3%A0_Domenico_Tardini

https://www.corrispondenzaromana.it/il-premier-conte-il-nuovo-umanesimo-la-massoneria/

 

W związku z faktem, iż rząd włoski wydaje się znajdować dziś bezpośrednio pod kuratelą WHO, warto zapoznać się ze sprawozdaniem telewizji szwajcarskiej, które bardzo dobrze obnaża manewry sił globalistycznych, realizowane za pośrednictwem Światowej Organizacji Zdrowia we współpracy z rządami.

  VIDEO: Fałszywe pandemie https://youtu.be/_c1YKpsz7m4

  Wracając do koronawirusa, jeżeli umierają ludzie w bardzo zaawansowanym wieku – i ponadto jedynie ci, którzy od wielu lat borykali się z poważnymi i chronicznymi problemami zdrowotnymi – to wydaje się, że terror państwowy uprawiany aktualnie we Włoszech nie posiada żadnego uzasadnienia.

Można więc postawić pytanie, do czego tenże terror służy?

  Pozornie niezwiązany z koronawirusem jest zbliżający się dzień 16 marca 2020, kiedy to państwa UE powinny podpisać reformę tzw. Europejskiego Paktu Stabilności (w praktyce funduszu o charakterze całkowicie prywatnym, powołanego do życia zgodnie z ustawodawstwem Luksemburga i z siedzibą tamże). Jak piszą włoskie media niezależne, podpisanie dokumentu przez Włochy, zwłaszcza w chwili obecnej (gdy notowania banków włoskich na giełdzie spadają i tzw. spread rośnie), równoznaczne jest z samobójstwem.

  Jest rzeczą oczywistą, że Włochy w obecnej sytuacji będą potrzebować dużych pieniędzy (co mogło zostać sprowokowane umyślnie rzekomym wybuchem epidemii koronawirusa).

  Dostęp do pomocy finansowej jest jednakże uwarunkowany zastosowaniem protokołu właśnie owego, zreformowanego, Europejskiego Paktu Stabilności.

  W praktyce, możliwość dostępu do pomocy redukuje się do przymusu podpisania memorandum of understanding w «stylu greckim». Potwierdził to niedawno Jens Weidmann, prezydent niemieckiego Bundesbanku, który sprzeciwił się kategorycznie propozycji litewskiego członka rady nadzorczej Centralnego Banku Europejskiego, by zwołać spotkanie na temat przeciwdziałań – w trybie normalnym – niekorzystnym skutkom ekonomicznym rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  Uruchomienie mechanizmu ESM (European Stability Mechanism) w stosunku do Włoch spowodowałoby powtórkę wszystkiego tego, co wydarzyło się w wyniku kryzysu z roku 2008, w Grecji, zaczynając od wejścia kraju pod kuratelę tzw. «trojki», czyli Komisji UE, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  Jedna a witryn internetowych opisuje tenże proces w sposób niezwykle plastyczny:

«Ten, kto upada jako pierwszy staje się obfitym żerem dla pozostałych, którzy nabierają sił, i tym sposobem – tj. rozdziobując nieszczęsną ofiarę jak sępy – zapobiegają własnemu upadkowi. O konkrety należy zapytać Grecję, tyle, że obecnie upadek zagraża Włochom».

  Lewacki rząd włoski jak najbardziej zgadza się na podpisanie reform dotyczących ESM, wbrew sprzeciwom prawicy.

  (Z ostatniej chwili: prawica włoska wywalczyła, że 16 marca 2020, rząd nie podpisze reformy Paktu o Stabilności:

https://www.diariodelweb.it/politica/articolo/?nid=20200310-546097&utm_source=onesignal&utm_medium=push&utm_campaign=friends)

  

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Stability_Mechanism

https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-con_il_crollo_della_borsa_per_coronavirus_il_mes_per_litalia_vorrebbe_dire_questo_suicidio/29296_33475/

https://it.insideover.com/economia/lue-tira-dritto-pronta-lapprovazione-del-mes.html?utm_source=ilGiornale&utm_medium=article&utm_campaign=article_redirect

 

W sytuacji gdy nawet Wall Street zamyka swe podwoje z powodu nadmiernych spadków akcji, giełda mediolańska pozostaje otwarta. Valerio Malvezzi, ekonomista ekspert w dziedzinie biznesu, bankowości i finansów, nie ma wątpliwości: «Włochy są kupowane». Mówi: «Należy natychmiast zamknąć giełdę, w przeciwnym razie dewastacja, która nastąpi, będzie gorsza niż ta, która miała miejsce w przypadku Twin Towers!»

  Konsekwencje kryzysu włoskiego mogą także dać międzynarodowej lichwie okazję do nadrobienia strat zadanych Brexit'em.

  VIDEO: «Włochy są wykupywane»

https://youtu.be/JtPXWuftXJ0

  Dzisiejszy dekret będzie miał wpływ także na politykę włoską, ponieważ opóźni prowadzenie kampanii wyborczych, związanych z wyborami władz wielu regionów włoskich, w których zwycięstwo prawicy było niemal pewne.

  Tymczasem pojawiają się informacje (pochodzące z Chin) o tym, że test na wykrycie koronawirusa jest zawodny i że nawet ponad połowa osób określanych jako zainfekowane, w rzeczywistości nie są nimi.

  (...) Conclusions: In the close contacts of COVID-19 patients, nearly half or even more of the 'asymptomatic infected individuals' reported in the active nucleic acid test screening might be false positives.

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32133832

  O wątpliwościach na temat wiarygodności testów również pod linkiem:

https://www.sfchronicle.com/health/article/Why-some-coronavirus-patients-are-getting-15106671.php

  Poza tym wiele państw, w odróżnieniu do Włoch (gdzie bezpłatny test tamponowy  został przeprowadzony na ponad 50 000 osobach i jedynie od kilku dni robi się go wyłącznie w przypadkach zaistnienia poważnych symptomów) testy zrobiło na bardzo niewielkiej liczbie osób. Tak było w Anglii, Francji i Niemczech. (W USA test kosztuje 3200 dolarów, więc prawie że nie ma chorych). Prawdopodobnie, widząc panikę we Włoszech, rządy tych państw całkowicie świadomie ograniczyły testowanie, bojąc się tak nalotów medialnie terroryzowanych ludzi na szpitale jak i konsekwencji ekonomicznych ewentualnych dekretów związanych z kwarantanną.

https://www.repubblica.it/cronaca/2020/03/05/news/coronavirus_vasco_rossi_su_instagram_in_usa_pochi_casi_e_perche_il_tampone_costa_3200_dollari_-250380298/

  Odnośnie alarmów dotyczących niewydajności oddziałów intensywnej opieki medycznej we Włoszech: nie jest ona bynajmniej skutkiem zwiększonej ilości chorych, ale wynika z faktu, że roku po roku, finanse przeznaczane dla szpitali włoskich są obcinane. Podobne do dzisiejszych problemy zaistniały w Mediolanie już 2 lata temu, gdy grypa nie była tak ciężka jak obecnie, o czym pod linkiem:

  https://disinformazione.it/2020/03/08/2335/

To, co się dzieje czy to w Chinach, czy to we Włoszech może być również uznane za przećwiczenie militaryzacji kryzysów (wykorzystując w tym przypadku pretekst w postaci koronawirusa), ponieważ o ile kwarantanna na bardzo dużą skalę może stworzyć o wiele więcej problemów niż ich rozwiązać (trudności ekonomiczne mogą wywołać także falę samobójstw przedsiębiorców, jak miało to miejsce we Włoszech kilka lat temu), to podobne środki będą bardzo skuteczne w przypadku rewolt społecznych przeciwko rządzącym, czy też na potrzeby dławienia «populistów».

  https://theconversation.com/coronavirus-outbreak-quarantining-millions-in-china-is-unprecedented-and-wrong-130565

Jeden z blogerów, w artykule zatytułowanym «Jak zdyscyplinować społeczeństwo, po tym jak zaraziło się je grypą» pisze:

  «Wydaje się oczywiste, że środki podjęte w celu zwalczania wirusa nie relacjonują się w żaden sposób z potrzebami zdrowia publicznego, za to przedstawiają sobą lekcję pedagogiki dyscyplinarnej w odniesieniu do społeczeństwa. Zauważmy bowiem, że: podczas gdy oczywiste jest, że kategorią naprawdę zagrożoną są osoby starsze i schorowane, wszystkie środki zawarte w dekretach dotyczą głównie dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Następny, niepokojący aspekt całej sprawy to bierność społeczeństwa. Jak jest to możliwe, że to, co widzimy dzieje się bez najmniejszego nawet sprzeciwu ze strony obywateli?

  Chodzi mi o to, że wszyscy razem powinniśmy zacząć stawiać sobie pytanie, jak długo będziemy powierzać nasze życie i jego godność tym, którzy:

- wykorzystując pułapkę długu publicznego pozbawiają nas wszelkich praw obywatelskich;

- wykorzystując epidemię grypy, dyscyplinują całe społeczeństwo i proszą nas o internalizację pojedynku z samotnością, który według nich powinien stać się jedynym naszym horyzontem egzystencjalnym».  

  https://www.italia.attac.org/coronavirus-o-coronadigos/

  Najświeższe VIDEO na temat sytuacji we Włoszech: «Nie będzie odwrotu od dzisiejszego stanu wyjątkowego» - wywiad z prawnikiem Ugo Mattei

https://m.youtube.com/watch?v=AJUkkgvlz4o

(W kolejnych dekretach rządu włoskiego może pojawić się obowiązkowa geolokalizacja obywateli przy pomocy smartphonów, jak zrobiono to w Chinach. Ugo Mattei stwierdza, że nauka (którą nazywa biopolityką lub biofaszyzmem) wzięła za pysk starą politykę. Ekonomista komentuje również ćwiczenia Defender 2020, uznając je za początek zimnej wojny. W USA, w ramach «hamowania paniki» proponuje się wyłączenie Internetu – mówi niezależny video-blogger włoski Claudio Messora –https://www.byoblu.com/byoblu24/,https://www.youtube.com/channel/UCyjNhbCPBuxM4jRxpjxr0ZQ)

  VIDEO: Era biopolityki – wywiad z filozofem Paolo Becchi

https://www.byoblu.com/2020/03/05/lera-della-biopolitica-paolo-becchi/

 Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Zmieniony ( 10.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.