Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 112 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow A to ziółko!! arrow Ziółka na stresy. A dzień bez cebuli... dniem straconym
Saturday 16 October 2021 16:51:20.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Ziółka na stresy. A dzień bez cebuli... dniem straconym Drukuj Email
Wpisał: Marek Dudek   
12.03.2020.

Ziółka na stresy. A dzień bez cebuli… dniem straconym

Marek Dudek

Najwyższy czas abyśmy stali się samodzielni również w tej materii . Cudze chwalimy, przenosimy produkcje strategicznych komponentów a potem ... panika!
      Należy napisać jeszcze o odkażaniu wewnętrznym - szczególne efekty dają nalewki: czosnkowa,  nalewki z udziałem capsaicyny / ostra papryczka/, nalewka jeżówkowa i z berberysu - ta ostatnia również na sprawne myślenie!

Z herbatek polecam wciąż miętę pieprzową , wiele osób reaguje na stres skurczem jelit - a mięta, oprócz działania odkażającego ma duże działanie rozkurczowe. 
        Dzień bez cebuli… dniem straconym . Surowa jest ciężkostrawna ale "zeszklona" pod przykrywką
/aby nie pozbyć się związków siarki- które pięknie odkażają/ taka z ziemniaczkami i kwaśnym mlekiem- ale od prawdziwej krowy  -  taka jest po prostu konieczna.

Pięknie odkaża szałwia lekarska głównie jamę ustną. Nieocenione działanie dla odkażenie pasożytami ma obecny wróg UE - piołun bylica. 
Pośród ziół znajdziemy przyjaciół, którzy oddadzą nam z nawiązką cały czas, który im ofiarujemy podczas uprawy. Warto mieć podstawową wiedzę, taką jak miały nasze babcie, które radziły sobie z grypami lipą, czosnkiem, a po
dwudziestce - miejscowym bimbrem. To oczywiście żart .
       Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak na odporność wpływa strach i panika. U osób wrażliwych, nadpobudliwych zła, nagła informacja potrafi zdemolować nie tylko wewnętrzny spokój ale również otworzyć w tempie pilnym kilka...zwieraczy, od żołądkowego po ten ostatni. U innych odwrotnie - strach zamyka zazwyczaj
skurczem . Może dlatego warto zawierzyć i z tego powodu po prostu wyłączyć telewizor i radio bo te rozsiewają panikę profesjonalnie i zawodowo. 
       Waż
ny jest spokój, bo to on utrzymuje nasz organizm w stanie harmonijnej równowagi. Ważna jest odpowiednia ilość snu, spacer, dobry rozgrzewający posiłek i przede wszystkim świadomość, że nie jest się samemu przeciwko złu całego świata!!!

      To tak  na ciepło ale nie na gorąco.


     Właśnie wróciłem z foliowego tunelu, gdzie przygotowałem na jutro rozsady  z nadzieją, że późnym latem oddadzą lepiej niż akcje giełdowe. 


Pozdrawiam ciepło !

Marek Dudek

Zmieniony ( 12.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.