Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 118 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow "Tarcza antykryzysowa". NBP masowo dodrukuje na nią pieniądze
Wednesday 20 January 2021 16:33:37.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Tarcza antykryzysowa". NBP masowo dodrukuje na nią pieniądze Drukuj Email
Wpisał: Premier, NBP   
21.03.2020.

"Tarcza antykryzysowa". NBP masowo dodrukuje na nią pieniądze21.03.2020 https://prawy.pl/107410-tarcza-antykryzysowa-nbp-masowo-dodrukuje-na-nia-pieniadze/


Premier ogłosił, że na tarczę antykryzysową w związku z pandemią koronawirusa rząd przeznaczy 212 mld złotych. Jest to prawie połowa budżetu państwa polskiego. Pieniądze na ten cel mają pochodzić m.in. z masowego dodruku pieniądza przez Narodowy Bank Polski.

Ekonomiści ING Banku Śląskiego liczą, że Ministerstwo Finansów będzie musiało pożyczyć w sumie 100-130 mld złotych. 40 mld złotych banki uwolniły dzięki temu, że państwo obniżyło im minima związane z rezerwą obowiązkową i pieniądze te pójdą zapewne na zakup rządowych obligacji, a 60-90 mld złotych dodrukuje NBP.

Dług Polski w ten sposób prawdopodobnie osiągnie poziom zbliżony do granicy tego, co zapisano w konstytucji.

Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego, stwierdził: "Nastąpi przejściowa kreacja pieniądza, zwiększenie bilansu - NBP nie chce tego tak nazywać, bo budżet za kilka lat odda te pieniądze, jak zapadną obligacje. Przy takim szoku gospodarczym, to nie będzie miało zresztą wpływu inflacyjnego. Doświadczenie z innych krajów wskazuje, że inflacja nie wzrosła, chociaż kraje, które robiły ilościowe luzowanie miały zwykle większe problemy strukturalne ze wzrostem gospodarczym".

Niestety, rządy Polski i innych krajów, wykorzystują sytuację koronawirusa, aby maksymalnie się zadłużyć. W założeniu po to, by wesprzeć cierpiących na skutek kryzysu. Pożyczki te spłacać będziemy jednak my wszyscy.

Pytanie też, czy ostatecznie nie chodzi o kampanię wyborczą i kolejne wielkie rozdawnictwo pieniędzy publicznych.

Zmieniony ( 21.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.