Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 140 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Apologetyka arrow Komunia na rękę to profanacja. Ks. Roman Kneblewski
Sunday 29 March 2020 17:31:49.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
 
W Y S Z U K I W A R K A
Komunia na rękę to profanacja. Ks. Roman Kneblewski Drukuj Email
Wpisał: Łukasz Dynowski   
23.03.2020.

Komunia na rękę to profanacja
 

Ks. Roman Kneblewski dziękuje wiernym. "Nie daliście się ogłupić". |Koronawirus.

Łukasz Dynowski

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-ks-roman-kneblewski-dziekuje-wiernym-nie-daliscie-sie-oglupic-6492083016287873a


Pomimo epidemii koronawirusa ksiądz Roman Kneblewski nadal odprawia msze. Po ostatniej, która miała miejsce w niedzielę, kapelan narodowców podziękował zgromadzonym za to, że "nie dali się ogłupić" i przyszli do kościoła.

Msza miała miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ks. Roman Kneblewski był w nim wcześniej proboszczem, ale w ubiegłym roku decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy został odwołany z tej funkcji i wysłany na przedwczesną emeryturę.

Ksiądz nie dołączył do akcji "Zostań w domu". Nadal co niedzielę odprawia mszę w rycie trydenckim. Ostatnia odbyła się 22 marca.

Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny. Deo gratias! – oświadczył ksiądz po mszy
(zachowano oryginalną pisownię). [A co się dziennikarzowi w tej pisowni nie podoba?? MD]

Ksiądz upublicznił też wpis nt. "włoskiego cyrku". We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 5 tys. osób. Autor grafiki, którą ks. Roman Kneblewski udostępnił na Facebooku, dziwi się: "Czy przez te dodatkowe 5 000 [zgonów – przyp. red.] trzeba było wzywać wojsko do utworzenia konwojów ze zmarłymi?".

Po co ten cyrk? O co w tym chodzi. Przecież to jest jakiś absurd – stwierdził.

Ks. Roman Kneblewski jest również aktywny na YouTube. Podczas niedawnej rozmowy, która się pojawiła na kanale "Tuba Cordis", stwierdził, że "Pan Jezus nie zaraża, przeciwnie – leczy". Dodał, że nie słyszał, aby ktokolwiek podczas przyjmowania komunii świętej się zaraził.

Jeśli ludzie się boją, to jest to oznaką przede wszystkim małej wiary – oświadczył, dodając, że "oczywiście należy środki ostrożności zachować, ale bez przesady".

Komunia na rękę? Weto. W związku z epidemią koronawirusa Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zaleciła, by wierni przyjmowali komunię na rękę, a nie do ust. Ks. Kneblewski stanowczo się temu sprzeciwia.

Ta komunia na rękę to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie - oznajmił, stwierdzając chwilę później, że to "profanacja", a "poza tym o wiele bezpieczniejsza, bardziej higieniczna jest komunia święta do ust".
Zmieniony ( 23.03.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.